Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Jak ustawić licznik Sigma 16.16 STS cad ?


Bartosz_

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie do mojego roweru nowy licznik Sigma 16.16 STS CAD. I mam do was odnośnie tego takich kilka pytań:    

1. Czy oszczędzanie energii w tym liczniku Dobrze jest mieć włączone czy wyłączone ?   Czy jeśli będę miał włączone to będzie mi mniej baterii zużywał wtedy ?

2. W liczniku miałem domyślnie ustawione ETA start na 10 km. Domyślam się że może to być ustawiony dojazd do 10 kilometrów do mety prawda ? Czyli teraz jeśli chciałbym sobie to Wyłączyć całkiem To w instrukcji pisze żeby ustawić sobie to na 0. Niestety nie da się tego tak zrobić jak jest tam napisane ponieważ jak ustawie na 0 i wyjdę z ustawień i ponownie wrócę do ustawiania tego to wtedy juz niema tego 0 tak jak ustawilem tylko jest 999.99 km. Czy ktoś wie jak to ustawić prawidłowo w tym liczniku ?                         

3. Do tego licznika można sobie też zainstalować w telefonie aplikacje Sigma link.  Mam pobraną tę aplikacje i moje pytanie - czy po każdej jeździe na rowerze muszę licznik skanować telefonem ? Żeby wszystkie dane wgrały się na telefon. Czy jest możliwośc, żeby się to automatycznie jakoś samo robiło ? -  bo przecież w aplikacji mam dodany mój licznik.                                                     

4. Czy jest możliwość wyłączenia opcji zaoszczędzonego paliwa ?                           

Proszę Was o pomoc w tej sprawie.         

Ps. Czy lepsze są liczniki przewodowe czy bez przewodowe ? Jeśli chodzi oczywiście o ten model, o którym tu pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A jak myślisz? Czy ta opcja jest do tego, żeby licznik zużywał jeszcze bardziej baterię? ;-> 

3. Nie da się automatycznie - albo przez NFC albo przez podstawkę podłączoną do kompa przez usb.

4. Nie sądzę - odwieczny "problem" liczników sigma - durna opcja zaoszczędzonego paliwa która tak naprawdę nie wiem komu służy.

Teoretycznie: bezprzewodowe - łatwiejsza instalacja, krótszy czas działania od przewodowego. Przewodowe - odwrotnie niż bezprzewodowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ma być napięty, żeby nie zwisał, a jednocześnie ma umożliwiać obracanie kierownicą. Niepotrzebny mi odcinek kabla zwinąłem i przypiąłem tyrytytkami przy suporcie. Kabla nie ma pod ramą, bo to jest miejsce wystawione najbardziej na błoto, jest jedynie pod suportem i tam sobie jest bezpieczny. No jest przy tym trochę zabawy i da się to zrobić ładniej niż u mnie, ale kabel jest bardziej godny zaufania niż jakieś połączenie bezprzewodowe. Stroboskop w lampce rowerowej włączysz i już może być problem. Przejedziesz pod linią wysokiego napięcia, czy cokolwiek... Z kablem masz spokój. 

A kurzu mam tyle na półkach i na rowerze, nie bo jestem brudas, tylko remont robię. Tak dla jasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORSUCZY Przyznam szczerze, ze mnie zaciekawiłeś i zaskoczyłeś pozytywnie swoim pomysłem. Bardzo mi się to rozwiązanie podoba. Nie miałem nigdy takiego pomysłu jak Ty. Zawsze linke od licznika obwijałem wokół kabla od hamulca na przodzie. Jak był długi kabel to ciasno dosyć zwijałem tak.  Ale Twój pomysł jest mega. Szacunek. Nie wiem też jakby to można było jeszcze ładniej zrobić. Czy mogę sobie od Ciebie odgapić pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawel76 napisał:

Mam taki STS i nigdy nie zauważyłem żeby coś go zakłócało. 

Gawel76  czy zdarza Ci się w tym liczniku cos takiego przy odmierzaniu kadencji, że przez kilka sekund kadencja pokazuje 0 na liczniku a dopiero potem pokazuje sie naliczona kadencja np. 65 rpm ? A np. Jak się zjeżdża z gôrki i przy tym kręci się pedałami to mam wrażenie, że kadencji nie pokazuje. Czy to tak ma być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też mam owinięty wokół kabla, potem idzie podkową na prawą goleń. Musiałem dać na prawą bo po lewej stronie przez obecność tarczy hamulcowej nie mogłem odpowiednio ustawić czujnika i magnesu, bo w instrukcji napisali, że odległość między nimi musi być bardzo mała. Nie pamiętam dokładnie ile, kilka milimetrów. No i trochę go na mostku nawinąłem. Reszta, ten długi kabel to jest kadencja. Tam trochę zwisa po prawej stronie, ale po to żeby kierownica mogła się swobodnie obracać. Oficjalnie komisyjnie pozwalam Tobie użyć mojego pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pójść krok dalej i zejść przewodem licznika przez kapsel sterów. Ja tak chcę zrobić ale pewnie dopiero w zimie będę dłubał. Nad mostkiem mam jedną podkładkę, wypiłowuje się w niej 1x1mm otworek. Przewód trzeba przeciąć i polutować albo wykonać montaż przed nabiciem szyszuni w rurę. I z mostka jedziemy pod główkę ramy rurą sterową, cały nadmiar przewodu zmieści się w środku rury. I w ten oto sposób mamy zero przewodu w górnej partii roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,ja z innej beczki,przeszukałem już cały świat(sklepy itp) i za nic nie mogę znaleźć  stacji dokującej do tego licznika (Sigma 16.16 STS) są niedostępne czy Sigma wypuściła coś co będzie działało z tym licznikiem,z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten licznik ma NFC, czyli możesz zgrać pomiary bezprzewodowo na smartfona i ewentualnie potem na PC poprzez Sigma Cloud. 

Może trochę na około, ale z drugiej strony wygodniej, bo nie trzeba odczepiać licznika z roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,dzięki,wiem to ale mój fon nie ma NFC a nie chciałbym ciągle korzystać z siostry telefonu by zgrywać dane.tak się zastanawiam czy by zadziałało https://allegro.pl/oferta/sigma-stacja-dokujaca-2032-art-00117-7982103000

Fakt że nie ma na liście tego licznika może ktoś ma okazję sprawdzić czy by zadziałało zgrywanie danych to bardzo by pomógł ;-) licznik fajny a nie chce go zmieniać tak samo telefonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sigmasport.com/en/produkte/fahrrad-computer/wireless/wireless/bc1616sts?submenu=sets

Docking station topline 2016

Art.-Nr. 00168

Szukałeś ?

https://www.rowertour.com/p/86215/sigma-stacja-dokujaca-uniwersalna-topline-2016-do-licznika-bc-16.16-sts-00168

Teraz doczytałem że niedostępne.Przepraszam

Myślę że jak by działała to producent wypuścił by jedną wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...