Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

afly

Witajcie po dość długiej przerwie (4 lata) :).

Jeszcze z kilka lat temu byłem w miarę na bieżąco z nowościami związanymi z rowerami. Ostatnio moje zainteresowania się zmieniły, ale na rowerze jeżdżę dalej :D.

Obecna rama pękła przy sztycy i szukam czegoś "wyjątkowego". Kroki kieruję w kierunku stalowej rama pod koła 29".

Pierwszy problem z jakim się spotykam to odpowiednia geometria. Niestety na mniej jak 630 mm długości efektywnej górnej rury nikt mnie nie namówi (przy amortyzatorze 80/100mm), ponieważ mam 194cm wzrostu.

Budżet skromny w chwili obecnej 2500 zł, rozważam zwiększenie jeżeli druga połówka się o tym nie dowie :).

On-One Inbred - już nie dostanę,

Soma Juice 29er https://store.somafab.com/soju29hafr20.html - udało mi się znaleźć.

Na jakich producentów mogę jeszcze zwrócić uwagę? - niestety kilka dni czytania w sieci i jestem pewny, że nie wszystkich znalazłem - liczę na waszą pomoc i sugestie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mateusz30

Kross i Kona

Marin

Jak chcesz mtb w stali to raczej potrzebujesz 2.5 raza tyle kasy. 

Jeśli chodzi o same ramy, to w tej chwili w grę w praktyce wchodzi tylko USA i pośrednicy. Ceny powyżej 6000 za gaz rurki od surly. Bardziej opłaca się kupić cały rower. Niestety on one już nic nie sprzedaje sensownego. Tylko udziwnione 27.5

Jak bym szukał czegoś wyjątkowego, to bym poszedł do Jonesa. Niestety w praktyce rama może wyjść koło 8000.

Na dzień dzisiejszy najsensowniej jest kupić z Niemcowni Cube XL w plastiku. Wyjdzie Cię rama ze sterami i suportem o 1400.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
akkwlsk

Kolega powyżej bredzi jakby go o trzeciej w nocy obudzili i pytali o kluczyki do czołgu ;) 

Żadne ju-es-ej ino blisko, tuż za europejską miedzą, ju-kej. I niech Twoim przyjacielem stanie się rynek wtórny.
BTW, mam wzrostu tyle co Ty, jeśli chodzi o wymiar ETT to zmodyfikowałbym go nawet do 650mm.

Nie doprecyzowałeś, czy budżet 2500 to na cały rower, czy tylko na ramę? Generalnie masz tu małą listę czego szukać (uprzedzam, nie wszystkie modele są ciągle w ofercie jako nowe, ale jak mówiłem - rynek wtórny, zwłaszcza ebay na wyspach to Twój przyjaciel): Genesis High Latitude, Genesis Tarn, Genesis Longitude, Cotic Solaris, Kona Unit, Surly Karate Monkey, Surly Krampus(29+), Salsa El Mariachi, Singular Swift, Singular Rooster (29+) On-one Inbred, Stanton Sherpa, Niner ROS, Stooge (chociaż tu z rozmiarem jest problem), Onza Payoff, Ritchey P29  i wieeeeeeele innych, mnie popularnych o których aktualnie zapomniałem. 

Kwestię porównania geometrii zostawiam Tobie.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mateusz30
Napisano (edytowane)

W XL przez ostatnie 5 lat widziałem na wtórnym stal... Niech policzę. Nigdy. 

Edytowane przez Mateusz30

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
akkwlsk

To słabo patrzysz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rambolbambol
Napisano (edytowane)

Paaanie, Singletrackworld i lecisz:

https://singletrackworld.com/forum/forum/classifieds/

Na pierwszej stronie masz już trzy stalowe 29ery. W piatek można było Marin Pine Mountain nówki z allegro za 2999zł wyrwać w każdym rozmiarze.

Edytowane przez rambolbambol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
afly

Oczywiście, że budżet tylko na ramę, bądźmy realistami ;). Super byłoby znaleźć ramę stalową z ETT 650mm. Obecny rower ma ETT 651mm + mostek 75mm + kierownica 740mm - zestawienie dla mnie idealne. Z drugiej strony ciężko o taką ramę z Fe, dlatego ETT określiłem jako minimalne 630mm i poniżej tego nie zejdę ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• rzezniol
      Przez rzezniol
      Witam 
      Przyszedł czas na rozstanie z moim wiernym towarzyszem dnia codziennego.
      Oferuję na sprzedaż rower zbudowany dookoła stalowej ramy  GT Aggressor z 1997 roku.
      Skrótowo wyposażony w napęd 3x9 opartym o SRAM x7 z manetkami obrotowymi ... hamulce kompletne Deore LX koła na piastach Novatec. 
      Rozmiar ramy według oryginalnej naklejki 18 cali , realna długość podsiodłówki około 51 cm.
      Rower dla osoby 175 - 180 cm +/- 2 cm
      Pełna specyfikacja, zdjęcia i bogatszy opis w ofercie OLX.
      https://www.olx.pl/oferta/rower-gt-aggressor-cr-mo-sram-x7-deore-lx-slx-novatec-mtb-26-CID767-IDtFXqn.html
      Cena wywoławcza 1099 zł 
      Pozdrawiam
    • kovaldesign
      Przez kovaldesign
      Marian przydziany w Foxa i ciulate kola Haven.
    • gabriel86
      Przez gabriel86
      Witam brać rowerową.
      Sprzedam ramę NS Surge Evo 2015 w rozmiarze M w kolorze czerwonym - w zestawie: zacisk podsiodłowy, sztyca Gubbike, siodło, Stery NS 44/44. 
      Zalety ramy: 
      - pod rurę 1 1/8 lub tapered 1,5" (przy zastosowaniu sterów z zewnętrzną dolną miską)
      - pod koła 26 lub 27,5 (regulowane haki)
      - pięknie wykonana (przelotki, napis NS Bikes i inne smaczki)
      - pancerna
      Wady: delikatne zarysowania w typowych miejscach - 0 wgniotów, 0 pęknięć
      Specyfikacja producenta:
      Materiał: zaprojektowane przez NS'a, cieniowane rury 4130 cromoly
      Sugerowany skok widelca: 1240 – 160 mm
      Tylne widełki: regulowane haki
      Główka ramy: pod stery zintegrowane tapered IS42/IS52 lub IS44/44
      Współpracuje z widelcami z rurą sterową 1 – 1/8” i 1,5 – 1 – 1/8”
      Wysokość główki ramy: 120 mm / 4,7”
      Środek suportu: euro BB 73 mm z mocowaniem ISCG-05
      Zębatka: maks. 38 t
      Rozstaw piast: 135x10mm
      Mocowanie hamulca: IS, do 180mm
      Max tyre size: 26”x2,6” lub 27.5”x2.4”
      Sztyca / zacisk: 30.9mm / 34.9mm
      Cena za wszystko, z wysyłką kurierem DPD to 650,-PLN

• gabriel86
      Przez gabriel86
      Witam.

Sprzedam swój ulubiony rower  
      Sprzęt złożony od podstaw przeze mnie.
      Pod zdjęciem specyfikacja:

RamaAuthor Sector (Cr-mo Nitanium), rozmiar M, przerobiona przez Orlowski Frames (usunięte piwoty pod V-brake, wstawione wzmocnienie tylnego trójkąta i mocowanie hamulca tarczowego IS),
      ramę po zakupie wypolerowałem i oddałem do chromowania - aktualnie stan powłoki na 4+. Wszystkie gwinty sprawny. Haki ritchey. Główka 1 1/8. 
      WidelecSalsa CrMoto 29er - stal Cr-Mo - oryginalny czarny kolor - mocowanie hamulca IS
      KierownicaDartmoor Nitro 780 - srebrna MostekBoplight Sztycaaktualnie no name w kolorze czarnym SiodłoKbix Pro Race - tytanowe pręty Pedałyaktualnie Shimano M540 spd Przerzutka tylnaNapinacz z alu kółkiem na maszynie Hamulcetarczowe mechaniczme, avid, bb7, tarcze hamulcowe Ashima 203 mm  Dźwignie hamulcaavid fr5 - czarne klamki  Kaseta/wolnobieg1-rzędowy - zębatka chyba SRAM'a 15T ŁańcuchSRAM  KorbaShimano SLX SuportGUBbike - łożyska maszynowe ObręczeRodi 650B 350 (vuelata) (27,5 ") PiastyNovatec 711/712 (maszyny) SzprychySapim, Laser  OponyMaxxis Crossmark 27,5x2,1 DętkiMaxxis SteryDarmoor Charge GripyAnswer ze złotymi końcówkami jak na zdjęciu są w średnim stanie,  mogę zamienić na skręcane chwyty gubbike z czerwonymi końcówkami Waga: 10,3 kg Cena: 2000,-PLN  

• jamjest44i4
      Przez jamjest44i4
      Witam,

Mam takie pytanie, otóż czy warto kupić taki oto rower dla początkującego kolarza?

-Duża szosa Concorde
      -Rama alu 61cm x 58 cm, nowy lakier. Widelec Cr-Mo
      -Koła Mavic Aksium Race, nowe łożyska
      -Osprzęt Tiagra, hamulce FSA Gossamer
      -Kokpit Profile Design/Modolo

Dodam, że mam 188cm wzrostu. O jakie szczegóły pyta się sprzedawcy? Rower był używany