Skocz do zawartości

afly

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dość długiej przerwie (4 lata) :).

Jeszcze z kilka lat temu byłem w miarę na bieżąco z nowościami związanymi z rowerami. Ostatnio moje zainteresowania się zmieniły, ale na rowerze jeżdżę dalej :D.

Obecna rama pękła przy sztycy i szukam czegoś "wyjątkowego". Kroki kieruję w kierunku stalowej rama pod koła 29".

Pierwszy problem z jakim się spotykam to odpowiednia geometria. Niestety na mniej jak 630 mm długości efektywnej górnej rury nikt mnie nie namówi (przy amortyzatorze 80/100mm), ponieważ mam 194cm wzrostu.

Budżet skromny w chwili obecnej 2500 zł, rozważam zwiększenie jeżeli druga połówka się o tym nie dowie :).

On-One Inbred - już nie dostanę,

Soma Juice 29er https://store.somafab.com/soju29hafr20.html - udało mi się znaleźć.

Na jakich producentów mogę jeszcze zwrócić uwagę? - niestety kilka dni czytania w sieci i jestem pewny, że nie wszystkich znalazłem - liczę na waszą pomoc i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross i Kona

Marin

Jak chcesz mtb w stali to raczej potrzebujesz 2.5 raza tyle kasy. 

Jeśli chodzi o same ramy, to w tej chwili w grę w praktyce wchodzi tylko USA i pośrednicy. Ceny powyżej 6000 za gaz rurki od surly. Bardziej opłaca się kupić cały rower. Niestety on one już nic nie sprzedaje sensownego. Tylko udziwnione 27.5

Jak bym szukał czegoś wyjątkowego, to bym poszedł do Jonesa. Niestety w praktyce rama może wyjść koło 8000.

Na dzień dzisiejszy najsensowniej jest kupić z Niemcowni Cube XL w plastiku. Wyjdzie Cię rama ze sterami i suportem o 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej bredzi jakby go o trzeciej w nocy obudzili i pytali o kluczyki do czołgu ;) 

Żadne ju-es-ej ino blisko, tuż za europejską miedzą, ju-kej. I niech Twoim przyjacielem stanie się rynek wtórny.
BTW, mam wzrostu tyle co Ty, jeśli chodzi o wymiar ETT to zmodyfikowałbym go nawet do 650mm.

Nie doprecyzowałeś, czy budżet 2500 to na cały rower, czy tylko na ramę? Generalnie masz tu małą listę czego szukać (uprzedzam, nie wszystkie modele są ciągle w ofercie jako nowe, ale jak mówiłem - rynek wtórny, zwłaszcza ebay na wyspach to Twój przyjaciel): Genesis High Latitude, Genesis Tarn, Genesis Longitude, Cotic Solaris, Kona Unit, Surly Karate Monkey, Surly Krampus(29+), Salsa El Mariachi, Singular Swift, Singular Rooster (29+) On-one Inbred, Stanton Sherpa, Niner ROS, Stooge (chociaż tu z rozmiarem jest problem), Onza Payoff, Ritchey P29  i wieeeeeeele innych, mnie popularnych o których aktualnie zapomniałem. 

Kwestię porównania geometrii zostawiam Tobie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanie, Singletrackworld i lecisz:

https://singletrackworld.com/forum/forum/classifieds/

Na pierwszej stronie masz już trzy stalowe 29ery. W piatek można było Marin Pine Mountain nówki z allegro za 2999zł wyrwać w każdym rozmiarze.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że budżet tylko na ramę, bądźmy realistami ;). Super byłoby znaleźć ramę stalową z ETT 650mm. Obecny rower ma ETT 651mm + mostek 75mm + kierownica 740mm - zestawienie dla mnie idealne. Z drugiej strony ciężko o taką ramę z Fe, dlatego ETT określiłem jako minimalne 630mm i poniżej tego nie zejdę ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...