Skocz do zawartości
Miksior

[siodełko] Bolesny problem z siodłem

Rekomendowane odpowiedzi

Miksior

Witam

wczoraj kupilem swoja pierwsza szose w zyciu - Gazelle Vuelta, i jestem bardzo zadowolony oprocz faktu ze nie jestem w stanie po wczorajszej probnej jezdzie dzis normalnie siedziec na krześle, nie mowiąc juz o rowerze (probowalem dzis krotkiej przejazdzki, no nie da sie z powodu bolu 4 liter...).

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow, jest to kwestia przyzwyczajenia? rowerem nie jezdzilem z 4-5 lat, a szosowką nigdy w zyciu na takim siodelku... Dac sobie troche czasu na przyzwyczajenie? Czy od razu szukac nowego siodelka? slyszalem o spodenkach kolarskich ze specjalna wkladka, ale myslalem ze na razie amatorskie przejazdzki do 20-30 km tak po pracy nie beda tego wymagaly... Dodam tylko ze jestem dosc sporych rozmiarow - 190 cm wzrostu i 105 kg wagi (chociaz nie jestem "misiem" jesli ma to znaczenie - zdarza mi sie chodzic na silownie i troche tej "masy" weszlo)

Jesli chodzi o siodelko to konkretni Selle Italia Nitrox identyczne jak na zdjeciu ponizej: (ma troszke zelu na srodku ale po bokach jest twarde)

Przejechalem na nim 15km pierwszego dnia, dzis 4km i była to meczarnia, musialem przestac

image.php?mode=medium&album_id=52&image_

Jestem zajarany rowerkiem i pojechalbym juz w jakas dluzsza trase bo siłowo czy kondycyjnie nie ma poki co problemu ale bol nie pozwala, jakies porady?

pozdrawiam, Michał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

Cztery, a nawet 5 dni przerwy zrób, potem znowu 20 km, 3 dni przerwy, 20 km, 3 dni przerwy, 30 km, 3 dni przerwy, jeśli będzie bolało dalej to szukaj siodła. Jeśli będzie prawie ok to możesz wydłużać dystans, jeżdżąc nawet codziennie.

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrKaaaaaaaaaaa

Jeśli masz stare siodełko które było wygodne, to go użyj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Miksior

Nie mam, napisalem ze to nowy (uzywany) rower a wczesniej nie jezdzilem wcale przez kilka lat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

Osobną rzeczą jest, że po kilku latach przerwy tyłek będzie bolał po pierwszej przejażdżce. Nawet po zimie będzie bolał. Natomiast czy Twój tyłek dogada się z siodłem to się okaże ;)

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu

Pomijając kształt prezentowanego siodełka - ja unikam wszelkich szwów, przetłoczeń itp. Siodełko ma być gładkie co by otarć uniknąć.

Jak możesz pożycz od kogoś inne z dziurą, kanałem. Wcale nie musi być miękkie bo to nie jest jednoznaczne z wygodnym.

Jeżeli po tak krótkiej przejażdżce jest dramat to z tego małżeństwa nic nie będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dfq

Też miałem taki przypadek. Standardowe siodełko po 2 sezonach "rozklapło" się. Zaczęło ocierać mi kości kulszowe. W nowym sezonie przejechałem 10 km i duży ból. Dwa dni później 5 km i masakra. Szybko poleciałem do sklepu po nowe. Tyłek może boleć gdy się zaczyna jeździć ale nie aż tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Hardcore90
      Przez Hardcore90
      Witam
      Jak w temacie
      Siodło Selle SMP Full Carbon, używane.
      Widoczne ślady użytkowania.
      Najlepiej odbiór osobisty na terenie Śląska
      Zdjęcia wstawie jutro (01.09.18)
      Cena 1200.
    • Manquegriot
      Przez Manquegriot
      Cześć wszystkim. 
      Miałem dzisiaj wywrotkę przez psa który wbiegł mi pod koło. Stanąłem na przednim kole, zleciałem z roweru, poturlałem się a rower spadł mi na plecy. Na szczęście uszkodziła się tylko lampka przednia i siodło... No właśnie. Powiedzcie mi proszę, czy na tak uszkodzonym siodle mogę jeszcze jeździć? Na asfalcie to myślę że na spokojnie ale boję się trochę czy w terenie nie rozwali się bardziej. W tej chwili uszkodzone jest tak jak na zdjęciu ale nie ma żadnych luzów i wydaje się dalej działać jak należy. Siodło to Specialized Henge Comp. 

• radomir
      Przez radomir
      Siemanko,
      ostatnio zmuszony byłem zmienić siodło w swojej szosie Btwin 540. Do 1 godzinki jazdy było ok, powyżej masakra, pot i łzy, nawet zmiana spodenek na trochę lepsze nic nie wniosła. Uznałem, że kupowanie kolejnych spodenek za ciężką kasę jest bez sensu, więc pora zmienić siodło fabryczne, całkiem okej, na coś wygodniejszego. 
      Jako, że się przy tym nalatałem i naczytałem, to pomyślałem, że podzielę się doświadczenie skromnym, może ktoś zaoszczędzi czasu i sił...
      Zatem, wymiana siodła, wybrałem Selle Italia. Bo w e-sklepie, w którym robię zakupy rowerowe jest ich duża oferta, bo na stronie Selle Italia jest fajna nawigacja i sugestie wyboru co do wzrostu, sylwetki, co do rodzaju pedałowania, etc.. Wybrałem Gran Turismo, siodła z tej serii są najbardziej komfortowe dla szosówek ale i ze wskazaniem na MTB!
      Z sugestii ze strony www po podaniu wzrostu - 183cm, sylwetki - średnia (w kierunku szczupła, sprawdzałem obie opcje) i elastyczności (sięgam łapami do tóp siedząc) wybrałem to, co jest osiągalne w kraju by net, co by móc zwrócić w razie wu. Tyłek mam mały przy swoim wzroście, gatki rozmiar "M"
      Padło na modele
      1. C2 Gel Flow
      2. Turbomatic Gel Flow
      3. Corsa Max SLR Gel Flow (tego modelu nie było w oferowanych na stronie Selle Italia, był Max Gel Flow, wygląd i parametry identyczne)
      4. Man Gel Flow - ten był najbliższy mojemu wyobrażeniu, ale nie był dostępny w realnych piniądzach - cena powyżej 400zeta była dla mnie nie do zaakceptowania. Zatem przetestowałem pierwsze 3 siodła.
      Żeby fotki zagrały do tekstu, będzie to kilka postów, inaczej nie umiem

Testowanie rozpocząłem od tego, że najpierw w najtańszych, najstarszych spodenkach z sieciówki z cienką gąbką wsiadłem na rower i zrobiłem trasę trochę ponad 24km. Kiedy na nierównościach już mnie bolała dolna część tyłka powrót do bazy i montaż pierwszego siodła - MAX Gel Flow, największy otwór wewnętrzny i niby największe.

Generalnie każde siodło jest niemal tych samych gabarytów, przynajmniej długości, najmniejsze było C2, największe Max Gel. Oszczędzę tu danych od producenta co do wymiarów, każde posiadało te same systemy amortyzacji, żelowe, itd. Łeb w Łeb, różnice dotyczyły rozmiaru otworu wewnętrznego i kosmetycznie gabarytów zewnętrznych. Chciałem dodać fotki, właśnie jest jakiś problem i się nie dodają, a szkoda...
      Każde siodło było ustawiane pod stare, wypoziomowane. Tu niespodzianka, każde siodło przy tym samym ustawieniu położenia elementu mocującego siodło na sztycy  - jarzemko? układało się w inny sposób, zatem, aby utrzymać ten sam z fabrycznym siodłem poziom niewielkiego pochylenia do przodu wymagało przestawiania na sztycy jarzemka(?).

• kombiii
      Przez kombiii
      Witam. Od pewnego czasu odczuwam dyskomfort dotyczący mojego zadka. Jeżdzę na siodle WTB Comfort o szerokości 172 mm w spodenkach z wkładką.
      Pozycja na moim crossie to nachylenie około 60 stopni., dystanse to 20-40 km asfalt-umiarkowany teren w stosunku 60/40 %
      Poczytawszy o rozstawie kości kulszowych, domyślając się, że w nich tkwi problem, dokonałem pomiarów. Z pomocą pianki fluorystycznej odcisnąłem kształt moich czterech liter. Wynik, który otrzymałem to 110 mm. Według internetowych norm, powinienem jeździć na siodełku o szerokości 141 mm. Tu pojawia się problem, albowiem wszystkie siodełka o tym rozmiarze, są dedykowane dla rowerów szosowych/MTB.   Przykład jeden z wielu to SPECIALIZED TOUPE SPORT 143 mm https://twomarksport.pl/siodlo-specialized-toupe-sport,p,323
      Proszę o pomoc w tym temacie, czy kupić siodło patrząc tylko na jego szerokość, czy może są siodła dedykowane crossowi o tym rozmiarze?

• zukikiziu
      Przez zukikiziu
      Witam!
      Sprzedam oryginalne siodełko BROOKS B.17 CHAMPION STANDARD !!!
      Używane, stan dokładnie jak na foto-w ładnym stanie, skóra brąz- pręty proste.
      Kultowe siodełko do ostrego koła , single speeda, szosy!
      długość: 275mm
      szerokość: 175mm
      wysokość:65mm
      waga: 520g
      materiał: stal + skóra naturalna

Cena 150zł z wliczoną wysyłką.
      Aukcja na polskim aliexpress http://allegro.pl/brooks-b17-siodelko-siodlo-szosa-ostre-klasyk-i7149204791.html