Skocz do zawartości

[Pedały] Wytrzymałe pedały platformowe


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Jeżdżę na crossie Staiger Idahoo 28" problem jest taki, że po moich obecnych pedałach widać już znaczne ślady zużycia i ich uszkodzenie, nie wiem ile jeszcze posłużą, ale wolę już się rozglądać za nowymi żeby nie było niespodzianki. Ogólnie zależy mi na wytrzymałości i dobrym trzymaniu buta bez względu na warunki,  jeśli mowa o wytrzymałości, to pewnie lepiej sprawdzają się łożyska maszynowe ? Nie podałem ceny, bo jest nieważna, najważniejsze aby były sprawdzone i bezproblemowe. Jakie modele szczerze możecie polecić ?

20180722_140946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks EAZY za odzew.

Słyszałem i czytałem właśnie o tym modelu  Dartmoor, zresztą  jest na naszym forum polecany i posiada dość pozytywne opinie, więc póki co skłaniam się ku niemu, chyba że polecacie jeszcze coś sprawdzonego co warto wziąć pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na bezobsługowości, to weź pedały z łożyskami maszynowymi, ale pamiętaj, że te przeważnie mają też tuleję ślizgową, która z czasem się po prostu wyciera i niekoniecznie da się  ją wymienić. Niewiele modeli ma 4 łożyska maszynowe, ale takie też są. 

Jeżeli zależy Ci na długowieczności, to łożyska kulkowe regularnie serwisowane przeżyją wiele lat. Ot, trzeba je czyścić, smarować i kasować luzy. Nie każdemu się chce :)

Na producenta bym nie zwracał zbyt dużej uwagi w pedałach do 200 PLN, bo one i tak są w większości klepane w jednej fabryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIETERN Dziękuję za propozycję.

Znalazłem właśnie Twoją recenzję i skoro rzeczywiście po przejechaniu 1500 km nie ma znimi problemów, to może warto je kupić, tym bardziej, że cena nie jest specjalne wysoka, więc ryzyka dużego nie ma przed zakupem (mam nadzieję, że się nie połamią) a i sam sobie zdanie o nich wyrobię, może rzeczywiście nie wszystko co tanie musi być do bani nawet made in China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Track napisał:

Dalej to już Twoja Inwencja.

Eeee, a myślałem że w coś gramy...

W każdym razie, od paru miesięcy jeżdżę na tych co podlinkował @Dokumosa i o ile nie mogę się wypowiedzieć o trwałości łożysk, bo to za krótki okres użytkowania, o tyle trwałość samego plastiku i pinów została niejednokrotnie przetestowana na beskidzkich kamerdolcach - zero poważnego uszczerbku, żadnych pęknieć, a lekko nie mają (dosłownie, ważę 90kg netto). 
Platforma jest duża, co mi odpowiada bo mam pantofelki 46, jednyne co może przeszkadzać w bardziej rekreacyjnej jeździe to bardzo długie piny  - trzebaby pobawić się podkładkami, bo mocno haratają obuwie. Mi tam akurat to odpowiada, bo trzyma but bajecznie. 
Jeżeli ktoś jest wrażliwy na własność intelektualną dużych koncernów to pragnę nadmienić, że jest to zrzynka z któregośtam modelu Race Face'a. A może ten sam produkt tylko z innym logo? tego sie nie dowiemy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...