Skocz do zawartości

[Fotelik] a prowadnica linki na rurze podsiodłowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rower mojej drugiej połówki (Kross Trans Continental) posiada prowadnicę linki na rurze podsiodłowej. Niestety dość niefortunnie jest umiejscowiona po lewej stronie (jak na załączonym zdjęciu), co skutecznie uniemożliwia montaż fotelika Hamax Smiley. Sama rura jest na tyle krótka, że nie ma możliwości ominięcia tej prowadnicy. Wydaje się, że jakikolwiek to by nie był fotelik, montaż na tę rurę będzie niemożliwy. Pytanie może dziwaczne, ale co sądzicie o wycięciu tej prowadnicy? Rama jest aluminiowa. Mogą być z tego jakieś problemy? :)

 

715555101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąć szlifierką, pancerz poprowadź pomiędzy śrubami mocującymi a ramą. Pancerz wydaje się ze 2 cm za długi, możesz skrócić, a jeśli v brejk słabo odbija to wymienić ten ostatni fragment pancerza na nowy ( takie prowadzenie linki, zawijasy, powoduje, że minimalne zabrudzenia w pancerzu szybko wpływają na pracę szczęki hamulca ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów raczej nie powinno być, jest możliwość porządnego zadrapania ramy pod czas usunięcia. Poza tym trzeba będzie przymocowac pancerz - trytytkamu lub prowadnicami na trytytkach :)

 

Upd. SoloTM, patrzę na mocowanie smiley u mnie na ramie i mie sie wydaję ze pancerz tam sie nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, remover napisał:

Upd. SoloTM, patrzę na mocowanie smiley u mnie na ramie i mie sie wydaję ze pancerz tam sie nie zmieści.

To jak mówisz, mała trytytka między śrubą uchwytu a pancerzem ( nie za mocno żeby pancerza nie ścisnąć ) i będzie ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja w takim przypadku w 90% omijam tą przelotkę na podsiodłowej rurze, i prowadzę pancerz bezpośrednio do fajki. Poprawia to prace hamulca. 

Samo mocowanie fotelika na pewno da sie zamontować tak by nie kolidowało z tym dzyndzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się. Zdjęcie które załączyłem to nie jest mój egzemplarz i widać na nim większy rozmiar ramy. Moja rama ma rozmiar 17, rura podsiodłowa jest bardzo krótka i w połowie długości występuje ta nieszczęsna prowadnica linki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...