Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] sr suntour xcm - jak zwiększyć skok do 120mm?


Lukasbikes

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zwiększyć skok amortyzatora sr suntour xcm do 120mm. Zwiększyłem go do 115mm ale pojawia się problem gdy przy większej śile wcisne go i szybko podniose wówczas zaczyna bić tak jakby popychacz o goleń, przy fabrycznym skoku czyli 100mm  jest łagodne przejście. Pewnie większość uzna po co 120mm w xcm bo przecież szybciej złapie. Luzy które można zniwelować kupując nowe tuleje :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lukasbikes napisał:

Luzy które można zniwelować kupując nowe tuleje :)

Widziałeś te tuleje? To są kawałki plastiku wsadzane (!) w dolne golenie. Te amortyzatory mają od nowości luzy.

36 minut temu, Lukasbikes napisał:

Zwiększyłem go do 115mm ale pojawia się problem gdy przy większej śile wcisne go i szybko podniose wówczas zaczyna bić tak jakby popychacz o goleń, przy fabrycznym skoku czyli 100mm  jest łagodne przejście.

Z tego co pamiętam to sprężyna jest za krótka i ona uderza o korek.

Tulejki do regulacji skoku możesz sobie zrobić z rurki aluminiowej. Żeby ładnie ją uciąć kup sobie obcinacz do rur. Ja kiedyś zrobiłem sobie tulejki żeby ustawiać skok od 80 do 110mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie:

Jak zmieniłeś ten skok ze 100 na 120mm.  Żeby dobrze wszystko pracowało to nalezy z popychacza sprężyn wyciągnąć podkładki 2cm a sprężynę wymienić która jest z przeznaczeniem pod skok 120mm czyli dłuższą o 2cm od tej co ty masz i wtedy żadnych luzów w sprężynie mieć nie będziesz. Czy wszystko zrobiłeś co ci powyżej pisze czy o czymś zapomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony mam gumę i taką jakby tuleje plastikową która ogranicza skok i ja wyciglem i dałem na górę sprężyny gdym na zakończeniu sprężyny jest taka dziura i tam ta plastikowa tuleja się mieści przez co sprężyna jest napięta i nie możliwe żeby ona obijała. Natomiast z prawej struny mam popychasz plastiki i sprężyne która się ugina i działa tak jakby jak tłumienie odbicia gdyż spowalnia odbicie. Myślę że chyba trzeba ją przyciąć bo ona jest scisnieta i chyba jest luz między sprężyną a korkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad sprężyną nie ma jest tylko przed i działa ona aby cały popychacz nie wypadł wraz z sprężyną z goleni. Gdy zwiększyłem skok na prawej stronie to myślę że na lewej trzeba skrócić tę sprężyne gdyż jest cały czas zagięta, boję się skrócenia gdyż może być gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skom25 napisał:

Powiem Ci tak, najpierw poczytaj, pomyśl, a dopiero potem zabierz się za pisanie bo pleciesz głupoty straszne :)

Faktycznie, trochę pomyślałem i nie za bardzo ma to sens. Ustawienie ciała by się zmieniło, ale to nie jest to. Dobra już siedzę cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam sprzedawawać tego amortyzatora a jak na razie w razie czego mogę znów dać dystans i będzie 100mm. Tylko że jak się da 20 podkładek to ledwie to tym skręcić na zakręcie chcę mieć dosyć nisko max na 1 podkładzce 10mm i krótki mostek. Wiem że ten temat jest jaki jest, ale kłucenie się w temacie xcm nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...