Skocz do zawartości

[lusterko] Jakie wybrać?


JakubMarcisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lusterko z decathlonu, ale problem stała się śruba, której już nie dawało się dokręcić, bo wyorał się krzyżak na główce. Dokupiłem śrubę, ale było to dosyć problematyczne (długa bardzo) i ona też już (szybko) się zużyła. Problemem jest pewnie już to mocowanie w środku przez co muszę za mocno dokręcać.. Lusterko muszę od czasu do czasu wykręcić, żeby przewieźć rower na platformie, więc nie uniknę odkręcania i wkręcania. Poza tym lusterko samo się obluzowuje. Moje pytanie jest więc takie - jakie lusterko ma silne mocowanie wewnątrz rurki kierownicy? Widzę, że większość ma ten sam mechanizm, może imbus by się tak nie wyorał jak krzyżak... Na obejmę nie chcę, mam już dziurę wyciętą w nowym gripie ;p 

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem to AJS, nie jestem do końca zadowolony. Problem z montażem - bez podkładki bylo za luźne, a ta załączona podkładka chyba do szerszej rurki była, bo wcisnąłem ją totalnie na siłę. Dekatlonowe może w ten sposób też bym uratował.

No i malutkie jest, zeza dostaję od patrzenia w nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 16:49, JakubMarcisz napisał:

Na obejmę nie chcę, mam już dziurę wyciętą w nowym gripie ;p

A z takim adapterem (nie wiem czy pasuje do każdego lusterka na obejmę) https://www.rowerystylowe.pl/p-9562/uchwyt-wraz-z-adapterem-do-rowerowego-lusterka-humpert-ergotec-m88-oraz-m99

Ja ostatnio kupiłem Zefal Spin ale ono naprawdę jest malutkie. Z zalet, to można je złożyć. Z wad, to brak dobrej blokady ustawienia, są tylko dwie śruby z czego jedna odpowiada za obrót lusterka w pionie i składanie. Jak się skręci do łatwego ustawiania, to byle co przestawi je, nie mówiąc już o składaniu i rozkładaniu. Jak się za mocno dokręci, żeby zablokować, to nie złoży się.

Z mocowaniem się trochę namęczyłem ale to wina mojej kierownicy, która na wejściu ma przewężenie. Pojedyncza podkładka nie dawała rady, podwójna nie chciała przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A na dłuższe kierownice 700mm jakie polecacie lusterko. Zefal Cyclop jest małe, nie wiem czy nie za małe? 

Czy jest jakaś aplikacja na Androida która ostrzega o zbliżających się pojazdach z tyłu, czy potrzeba dedykowanego sprzętu do Garmina na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Charvel napisał:

Nie ma takiej aplikacji i nie będzie. Jak niby sobie wyobrażasz jej działanie. Tak, trzeba któregoś RTL'a Garminowego.

Chłopie, ludzie już mają aplikacje, które pokazują kiedy ma się wypróżniać to i wierzą w takie co pojazd za nim pokaże. Taki świat.

 

A tak serio, da się napisać apkę i ją spiąć z jakimś radarem, tylko pytanie po co jak jest Garmin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio to takie zabawne gdy się ma dodatkowo wadę wzroku? Dwukrotnie o mało co by mnie nie zabiła ciężarówka. Refleks  i wyczucie mam jeszcze dobre. Ale dość tych zabaw. Tylko kierownica dość długa jest. A Garmin o dziwo może nawet bylby lepszy ale droższy - opcja ograniczona a mnie chodziło o coś uniwersalnego ale widać tak się nie da. Nie chodzi o miasto tylko np. długie odcinki z ciężarówkami w tle. Ten Zefal ma skrzywioną powierzchnię to dobre, ale chyba za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jest za mały? Przy szerokiej kierownicy70cm toeszkę się obawiam, czy ona "zgarnie" dwie ciężarówki jadące z tyłu jedna za drugą, bo kąty widzenia powinna mieć dobre ale ta wielkość...choć miejsce montażu dobre ale nie wiem czy najlepsze...Czy są jakieś porównywalne modele, także niekoniecznie chowane do otworu dla korków.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj się, że w lusterku zobaczysz wszystko. Tym bardziej nie nastawiaj się, że prawidłowo ocenisz odległość i prędkość.
Jak uważasz, że jest za małe, to weź większe. Może jakiś model na pałąku.

Nie wiem o co ci chodzi z długością kierownicy. Większość lusterek ma regulację kątów, więc spokojnie da się ustawić, żeby było widać ten fragment drogi, który chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, whiteindian napisał:

 czy ona "zgarnie" dwie ciężarówki jadące z tyłu jedna za drugą, bo kąty widzenia powinna mieć dobre ale ta wielkość...

Lusterka rowerowe ( samochodowe/motocyklowe) pomniejszają widoczny w nich rozmiar rzeczy. Odpowiednio ustawisz to ogarnie całą szerokość jezdni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że te tańsze często nie są sferyczne, i zwłaszcza gdy są mniejsze przy niektórych ruchach kierownicy,  według tego co słyszałem kontrolowany obszar ucieka i  najlepiej używać takie dwie po obu stronach. (pomijam lusterka asferyczne są złe do roweru, bo auto widzi się dopiero 2m od roweru). W sumie masz rację, spróbować cokolwiek, potem kupić coś sensownego. albo na pałąku albo chowane do kiero. 

https://www.centrumrowerowe.pl/lusterko-cateye-bm-500g-pd1861/?v_Id=5889&gclid=EAIaIQobChMIhLfw5IbZ6wIVk-R3Ch1ymwDoEAQYAiABEgJkqPD_BwE bardzo ładne tyle że ono też ma lustro z plastiku, trzeba czytać opinie ktore się mniej rysują.  .

Myślę że to wszystko na temat lustereczek. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie lustra od ciężarówki i będziesz miał widoki na wszystkie stony...
A tak serio - przecież lusterko do roweru jest tylko po to żeby zobaczyć czy coś jedzie z tyłu czy nie. Nie potrzebujesz go do cofania. Kup takie które podoba Ci się wizualnie. Ja mam Zefal Spin i to nawet w fullu.

Bardzo podobne widziałem na Ali i następnym razem chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, whiteindian napisał:

ma dodatkowo wadę wzroku?

Nie ma problemu, jak pisałem wypróbuję kilka opcji, może coś w sam raz dla mnie się trafi. Nie szukam do miejskiej jazdy. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...