Skocz do zawartości

[Kaseta, Korbowód] Przeskakujący łańcuch.


Coolfon88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przy ostrych pojazdach na najniższych biegach i ostrym naciśnięciu nogą przeskakiwał mi łańcuch i noga spadała. Teraz wymieniłem kasetę z tyłu i łańcuch, ale czasami spada przy takich przełożeniach i jak np. zeskocze z krawężnika przeważnie na  1 biegu czy mocniej na czymś podskocze. Nie wiem już co z tym zrobić bo jak z przodu spada to nie mogę go wyciągnąć tak go strasznie klinuje i boję się że od szarpania zajadę nowy łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ustalmy, czy dobrze zrozumiałem:

1) Łańcuch przeskakiwał na tylnej zębatce ale NIE SPADAŁ (piszesz tylko, że noga spadała - jak rozumiem z pedałów) - to jest bardzo ważne pytanie

2) Zmieniłeś zębatkę z tyłu i łańcuch -  teraz łańcuch spada z przedniej zębatki ale już nie przeskakuje?

 

Dobrze rozumiem?

To wstępnie wychodzi na to, że przednia zębatka nie przyjęła nowego łańcucha bo masz zęby w rekina.

 

Opisz jeszcze:

Czy łańcuch spada na każdej zębatce z przodu? Piszesz coś o pierwszym biegu ale nie wiem czy pierwszy z przodu czy z tyłu (ile masz biegów z przodu i ile z tyłu?)

Czy łańcuch który kupiłeś jest identyczny jak stary (rozważam, czy nie jest ociupinkę węższy i zakres przerzutki przedniej do poprawienia) - gdyby łańcuch spadał tylko na biegu skrajnym z przodu. Jaki konkretnie łańcuch kupiłeś ?

Jak stara jest tylna przerzutka i co to za model - może po prostu nie jest w stanie utrzymać naciągu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak łańcuch nie  spadał tylko noga ( takie szarpniecie łańcucha) 

2.Teraz spada z przedniej zębatki i też występuje to co punkcie pierwszym. 

Na pierwszym biegu z przodu, biegi przód - 3 i tył - 9. przerzutka tylnia Alivio a przednia Acera. Łańcuch był kmc x9 a teraz jest HG 53. Przerzutka ma z 5 lat. Nie wiem dalej za co się wziaść, co wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Coolfon88 napisał:

1.Tak łańcuch nie  spadał tylko noga ( takie szarpniecie łańcucha) 

2.Teraz spada z przedniej zębatki i też występuje to co punkcie pierwszym. 

Na pierwszym biegu z przodu, biegi przód - 3 i tył - 9. przerzutka tylnia Alivio a przednia Acera. Łańcuch był kmc x9 a teraz jest HG 53. Przerzutka ma z 5 lat. Nie wiem dalej za co się wziaść, co wymienić. 

Na 2 biegu z przodu też dziś mi przeakoczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskakiwanie to może być osobny temat a spadanie łańcucha też osobny - być może są to kwestie połączone a być może nie.

1) Zrób zdjęcia zębatek przednich i daj na forum

2) Ponieważ spadanie (nie przeskakiwanie) jest tylko na skrajnych zębatkach przednich spróbuj wyregulować zakres przerzutki przedniej.

 

Pisząc jaka przerzutka chodziło mi np. RD-780 a nie nazwę grupy bo to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...