Skocz do zawartości

[Buty] MTB 100 Rockrider co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Kupiłem buty na rower w decathlonie model jak w tytule.

Dobrze mi leżały zdecydowałem się na te ( mam jedną stopę dłuższą, więc zawsze mam problem z wyborem) 

Stąd moje pytanie co dalej mam kupić do tych butów jakie mocowania pedały itp ? 

Mój rower to Giant Roam XR2 jeżdżę rekreacyjnie jakieś 100km razem w tyg. jak mam czas, ale już mnie wkurzało że ześlizgują mi się nogi z pedałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty?

https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-100-id_8386858.html

Nie bardzo rozumiem pytanie, chodzi Ci o SPD? Jeżeli tak, to musisz kupić pedały SPD, w Decathlonie jest model PD-M520 za 99zł.

Tyle że nie jestem pewny jak te buty będą działały z SPD. Niby mocowanie jest, tyle że na stronie jest napisane że mogą być problemy z kompatybilnością. W opisie jest że model 520 powinien pasować, tyle że w komentarzach ktoś narzeka że ciężko się wpiąć/ wypiąć. Ogólnie jak na moje oko może być tam mało miejsca i rzeczywiście może być to problematyczne.

Według mnie dużo lepsze są te buty, właściwie w tej samej cenie. Te który kupiłeś według mnie są zbyt miękkie żeby SPD miało sens.

https://www.decathlon.pl/buty-roadc-100-id_8403016.html

Przejeździłem w nich 2 sezony i wyglądają jak nowe, mam je cały czas do wyjazdów w gorszą pogodę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ;) będę się bardziej starał. Do buta przyczepiona karteczka, a na niej shimano SPD - m324 i m520.

Czyli jak kupię pedały PD-M520 to już będę się mógł wpiąć czy jeszcze muszę kupić jakieś wpięcia do butów ? 

Które lepsze m324 czy m520 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie z pedałami masz bloki.

Niby jest napisane że są kompatybilne, ale zerknij na komentarze na stronie Decathlonu. Tak jak pisałem, według mnie jest za mało miejsca i but jest zbyt miękki. Widziałem je w sklepie, to są zwykłe "Tenisówki" z otworami pod bloki. Może być nieprzyjemnie lub wręcz niebezpiecznie momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...