Skocz do zawartości

[Trek x caliber 8] dla amatora?


paszczur666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

Mam na imię Dawid , na forum jestem od paru minut. Dręczy mnie myśl , z którą zmagam się od miesiąca , zacznę od początku.

Po kilku latach leżenia w piwnicy , pół roku temu wyciągnąłem mój niegdyś fajny rower (jak na amatora) , otóż w 2007 roku kupiłem sobie swój pierwszy nie marketowy rower  , pierwszy za swoje a nie rodziców pieniądze , i był to Gary Fisher Tarpon. Wtedy dla mnie to był super rower , zrobiłem nim po leśnych ścieżkach w 3 sezony około 3000 km. Wtedy jeździłem nim dużo. Złego słowa na niego nie mogłem powiedzieć , był mega wygodny , jeździło się nim bardzo lekko i przyjemnie , oczywiście jak dla amatora bez wymagań. Później poszedł do piwnicy z przyczyn osobistych nie miałem czasu jeździć. Przeleżał tam kilka lat. Pół roku temu poczułem mocną ciągotkę do niego:). Po przeglądzie okazało się ,że chcąc mieć fajnie znów jeżdżący rower muszę w nim co nieco powymieniać. Skończyło się na tym , że wpakowałem w niego 2000zł lub więcej została z oryginału rama i widelec( swoją drogą kiepski , najprostszy RST ). Więc zostało mi w nim do włożenia jeszcze około 1000zł licząc widelec i może coś jeszcze. Dodam ,że na tą chwilę jeździ się nim świetnie , ale......no właśnie. Przeglądam od miesiąca rowery bo podobają mi się wizualnie nowe:) , jedno wiem na pewno- zrobiłem źle bo mogłem zainwestować te pieniądze w nowy rower , ale cóż stało się. Czy jest sens go sprzedawać? Ile mogę za niego dostać?

 Chcę zostać przy Garym ( teraz to już Trek) , zdaje sobie sprawę ,że tutaj płaci się za markę a nie osprzęt , ale kurde..... tym się naprawdę jeździ jakoś inaczej niż innymi rowerami. Porównując mojego tarpona , do jakiegoś innego w tym przedziale cenowym ( znajomi jeździli wtedy na cube , kross , kona) , powiem szczerze ,że mój jeździł najbardziej płynnie i był mega wygodny.  W każdym razie do rzeczy - postanowiłem na tą chwilę , że chcę treka x caliber 8 . Czy dla takiego amatora jak ja to dobry rower , czy lepiej wziąć tańszy x caliber 7 , bo róźnica w cenie jest , a pytanie czy dla mnie warto dopłacać te 800 zł do 8?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, paszczur666 napisał:

zrobiłem nim po leśnych ścieżkach w 3 sezony około 3000 km. Wtedy jeździłem nim dużo.

No to mało jeździłeś.

5 godzin temu, paszczur666 napisał:

chcę treka x caliber 8 . Czy dla takiego amatora jak ja to dobry rower

Każdy rower jest dla amatora pytanie tylko czy kupując ścigacza wykorzysta jego potencjał.

Rama jest taka sama a to co na niej wisi i tak z biegiem czasu wymienisz. Jak będziesz miał takie przebiegi jak piszesz to potrwa to długo.

Ale jak dobrze doposażyłeś stary rower to możesz mieć dawcę organów jak nie sprzedasz.A  nie ma się co oszukiwać wydanej kasy raczej nie odzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę zmieniać osprzęt bo nawet 8 ma gorszy niż ten w moim. Ale jakbym miał kupić 7 i potem dokupić do niej amor to trochę bez sensu ,lepiej chyba od razu 8 z tym powietrznym.nie wykluczam że będę chciał może w przyszłości wziąć udział w jakimś amatorskim maratonie.mieszkam w okolicy puszczy zielonka , a tutaj ścieżek nie brakuje , choć wiadomo nie są to góry. Ale kto wie może kiedyś zabiorę rower w góry. Też tego nie wykluczam. Chciałbym poprostu coś dobrego dla amatora , coś co wytrzyma następne 10 lat. A taki był mój Gary. Chyba że jest coś w tej cenie bardziej godnego uwagi? Nie upieram się na siłę przy treku , ale na pewno nie chciałbym Rometa. Jakoś nie mógłbym patrzeć na ten napis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz rometa to musisz się trochę mocniej szarpnąć. Dlaczego? Bo trek, specialized i inne marki premium w tańszych rowerach są delikatnie mówiąc niezbyt opłacalne. Rama ma boosta ale bez sztywnej osi, przód z tego co widzę ma chociaż 15 (chyba). Co do amora to jest powietrzny, tylko co z tego skoro to najniższy model, golenie 30 mm, do tego wersja ze stalowymi goleniami. Osprzęt w nim akurat nie jest tragiczny, do jazdy o jakiej mówisz powinien się bez problemu sprawdzić. Jak chcesz coś pod rozbudowę to sobie go odpuść. Merida od kolegi wyżej jak dla mnie będzie o wiele lepsza, amor co prawda też ma golenie 30 mm, za to jest chociaż dużo lżejsza od rock shoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w treku 8 z przodu i z tyłu jest QR, w 500 Lite z przodu QR a z tyłu 12 mm boost :P

amorek w meridzie spoko, aluminiowy i jest dość lekki golenie fakt 30 mm, ale przy mojej wadze 71 kg jest spoko; wiadomo lepszy amor kasa za rower wędruje do góry...  

 

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-specialized-rockhopper-expert-29

https://www.rowerymerida.pl/produkt1430/big-nine-500-lite-rower-merida.html

Edytowane przez Michal2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Meridę :D rama pięknie wykonana, możesz jeszcze sprawdzić Rose lub może Krossa, nie wiem; jak nie możesz patrzeć na napis Romet to pewnie z Krossem podobnie? :P Ale w tej klasie cenowej to wykonanie ramy alu od Meridy bajka choć nie mogę się wypowiedzieć o Treku bo na żywo nie oglądałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , nie wiem dlaczego ale Kross to dla mnie też trochę chińszczyzna , aczkolwiek pewnie prędzej bym się na niego zdecydował. Zrobię tak że na żywo obejrzę sobie meride i treka , może przejadę się każdym z nich jeśli jest w sklepie taka możliwość o wtedy podejmę decyzję.znacie sklep w Poznaniu lub okolicy z tymi rowerami na stanie?najlepiej aby oba były w jednym sklepie.Garego kupiłem x lat temu w sikteamie , ale nie wiem czy ten sklep w Poznaniu jeszcze istnieje i czy mają obie marki.

Edytowane przez paszczur666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam x calibra 7 ale poprzedni model i złego słowa nie powiem, wole miec gorszy osprzet a lepszą rame, w moim zmieniłem koła na dartmoore z piastami slx tarcze na 180 i chample na deore slx, jak zajade napęd to i on pójdzie do zmiany:)a jak trzeba to montuje fotelik dla dziecka:)a nowszy to może być tylko lepszy

Edytowane przez rall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 17:05, paszczur666 napisał:

jaka jest różnica w Meridzie 500 a 500 lite?

Chcesz wydać sporo kasy a nie czytasz specyfikacji rowerów?

na pierwszy rzut oka widać różnice w ustawieniu pozycji jeżdżącego wynikające własnie z geometrii, wiele osób podpowie zresztą słusznie ze warto się przymierzyć a nie kupowac tylko oczami. Lite to sport. 500tka to 'normalne' jezdzenie- w dużym skrócie. 

Dwa sporo subtelnych różnic w wyposażeniu w klasie sprzętu. 

Kross to nie chińszczyzna, mają trochę fajnych rowerów, chyba ze patrzysz na typowo 'marketowe' wybory niektórych,(duże koło gruba opona itd) większość firm ramy robi poza granicami krajów pochodzenia firm.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock shox recon rl , wg specyfikacji ma sprężynę powietrzna. Powiem wam że dziś widziałem na żywo krossa level 5.0 , i wizualnie bardzo mi się podoba.....a level 7 będzie jeszcze lepszy...... teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Szczerze powiedziawszy patrząc na samą ramę to Kross moim zdaniem ma najładniejsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... pytasz o różne rowery, naprawdę bardzo różne patrząc na specyfikacje :) A koniec końców sprowadzasz wszystko do wyglądu. 

Moja rada jest taka: kup "najładniejszy" wydaj całą kasę na ładny kolor i naklejki, a później jak dojdziesz do wiosku, że przezutka lub siodełko jest zbyt mało szpanerskie to założysz nowy temat, w którym spytasz forumowiczów o zdanie, które siodełko wybrać :)

Dobre rady jest dostałeś - zainteresuj się specyfikacją, porównaj je ze sobą, przemyśl do czego chcesz rower i wybierz się do sklepu na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...