Skocz do zawartości

[Opinie] Monteria Futura 1.0


Irinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałam się na zakup roweru Monteria Futura 1.0.

http://www.monteria.pl/futura-1-0

Podczas kontroli roweru okazało się że ma on zepsute przerzutki, złożyli mi nowy egzemplarz, ale w tym przerzutki również nie działały jak trzeba. Z racji tego, że nie znam się zbytnio na rowerach, a gwarancja w tym przypadku przerzutek nie obejmuje - pytanie - miał ktoś styczność z tym modelem? Albo chociaż z tą firmą? Czy mam wyjątkowego pecha? Czy to częsty problem w tych rowerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Irinka napisał:

ale w tym przerzutki również nie działały jak trzeba

To znaczy?

35 minut temu, Irinka napisał:

a gwarancja w tym przypadku przerzutek nie obejmuje

Bzdura, jeżeli coś jest uszkodzone to gwarancja to obejmuje. Chyba że mówisz o kulturze pracy...

36 minut temu, Irinka napisał:

miał ktoś styczność z tym modelem?

Przerzutki to Tourney i Altus. Cudów nie ma ale powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skom25 napisał:

To znaczy?

Nie wiem konkretnie. Rower składali na zapleczu. Dostałam tylko info, że będzie gotowy na następny dzień.

Bzdura, jeżeli coś jest uszkodzone to gwarancja to obejmuje. Chyba że mówisz o kulturze pracy...

Taką odpowiedź otrzymałam od kierownika sklepu na pytanie o to, czego gwarancja nie obejmuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

No ale piszesz że coś jest nie tak z przerzutkami, więc chyba wiesz co Ci nie pasuje :)

Nie wiem co tam było nie tak, nie ja robiłam przegląd, facet powiedział tylko, że przerzutki są do naprawy. Nie chcę sprzętu który od razu po wyjściu ze sklepu się rozsypie. A dwa wadliwe rowery coś mówią. Dlatego pytam o markę i ewentualne doświadczenia z tym modelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci napisałem, Tourney i Altus, czyli takie jak masz to najniższe modele Shimano. Mimo to powinny działać w niezbyt wymagających warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Irinka napisał:

Nie wiem co tam było nie tak, nie ja robiłam przegląd, facet powiedział tylko, że przerzutki są do naprawy.

Czekaj, czekaj, jeszcze raz: jak Ty osobiście jeździłaś rowerem to odczuwałaś jakikolwiek dyskomfort przez nieprawidłową pracę przerzutek? Mechanik twierdzi, że są zepsute, ale w sumie nie wiadomo czemu i twierdzi na dodatek, że w ramach gwarancji to on nic nie zrobi? Czyżby proponował kolejną wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seraph napisał:

Czekaj, czekaj, jeszcze raz: jak Ty osobiście jeździłaś rowerem to odczuwałaś jakikolwiek dyskomfort przez nieprawidłową pracę przerzutek? Mechanik twierdzi, że są zepsute, ale w sumie nie wiadomo czemu i twierdzi na dodatek, że w ramach gwarancji to on nic nie zrobi? Czyżby proponował kolejną wymianę?

Nie. Nie miałam okazji jeździć tym rowerem. Kupowałam go na raty. W czasie gdy podpisywałam umowę kredytową kierownik sklepu robił przegląd roweru - sprawdzał czy wszystko działa jak należy. Przyszedł z informacją że jest problem z przerzutkami w egzemplarzu który do tej pory stał na sklepie i że składają mi nowy. Tylko że potem stwierdził, że ten drugi rower też ma niesprawne przerzutki. Dorzucił, że nie mają odpowiedniego klucza żeby cokolwiek zdziałać i rower mam odebrać jutro. A gdy zapytałam czego gwarancja nie obejmuje, usłyszałam że uszkodzeń mechanicznych i przerzutek. Teraz na poważnie myślę o odstąpieniu od umowy, bo wygląda na to, że towar jest zwyczajnie wadliwy, albo pracownicy niedoedukowani. Nie chcę zapłacić za rower, który zaraz będzie wymagał naprawy, na którą kasę będę wyciągać z własnej kieszeni, bo głównej wady gwarancja nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Irinka napisał:

Dorzucił, że nie mają odpowiedniego klucza żeby cokolwiek zdziałać

Klucza nie mają? Do przerzutki? Zmień sklep bo ktoś tu wciska jakiś kit, albo nie mają pojęcia co robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Monteria to ma słabe opinie tutaj, ale to to już są jakieś jaja. Ta marka to chyba w ogóle pada albo już padła?

Ciebie jako klientki nie powinno zupełnie interesować to jaki oni mają problem z rowerem, bo jeszcze nie jest nawet Twój. Masz dostać w 100% sprawny i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...