Skocz do zawartości

[Hamulce v-brake] Stockowe hamulce - nie odskakujące ramie


AdamXD007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ramieniem tylniego hamulca które nie chce odskakiwać.Gdy je ustawie I zacisne klamke to ani jedno ani drugie nie odskakuje.Za kazdym razem podczas hamowania musze cofać ręcznie klamke aby to jedno ramie odskoczyło.Ogólnie jest to Rockrider 340 z Decathlonu ze stockowymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnego hamulca, nie tylniego!

 

Sprężyny w układzie są dwie: jedna w samej klamce, druga w pivotach czyli samych szczękach hamulcowych. Musisz ustalić co stawia opór podczas powrotu.

Jeśli nie zmieniałeś nigdy linek, pancerzy to może one są zatarte i stawiają opór na tyle duży, że klamka nie wraca na prawidłowe położenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rozpiecia hamulca na klamce i ramionach i sprawdź zwyczajnie czy linka swobodnie i bez oporów przesuwa sie w pancerzu. Może jest zagieta, zasyfiona. Potem sprawdz klamkę czy odbija bez linki i same ramiona czy bez linki odbijają i będziesz wiedział gdzie tkwi problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za doze zrozumienia :D

A więc wziąłem sie za to,wyciągnąłem i włożyłem ,założyłem inne mniej wyjechane klocki i się poprawiło.
Lecz nadal występuje nie cofanie się klamki o około centymetr ,wydaje mi się że to spręzynka w klamce albo linka.

Swoją drogą chiałbym jeszcze zapytać czy znajdę gdzieś jakiś cały zestaw hamulcowy klamki linki i vbrake'i razem w miarę dobry i niezbyt drogi tak około 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...