Skocz do zawartości

[krzywo wkręcony suport] gwint


Bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oddawałem ramę do malowania proszkowego, Wszystko super. Jednak w domu gdy składałem rower problem się zaczął przy skręcaniu suportu.  Lewa stronę dokrecilem bez najmniejszego problemu, ale z prawa już nie było tak kolorowo. Gdy próbuje wkręcać suport wchodzi ale niestety krzywo, albo w jedna stronę albo w druga. Na początku gwintu w ramie widzę ze jest delikatnie zryty a później już jest zdrowy tylko ten początek i przez to zapewne się złe wkręca. Jest to sprawka lakierni która zabezpieczała gwinty przed malowaniem... (oczywiście wyciągnę z tego konsekwencje). Ale teraz pytanie mam do was, co robić, do kogo się z tam skierować. Czy jest szansa aby skorygować ta usterkę? Czy Rama na śmietnik? Poniżej zdjęcie, chociaż nie widać dobrze tego miejsca. Pomóżcie proszę. 

IMG_2488.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żonie rower ostatnio składałem to samo mi się trafiło w nowej ramie - przeoczyłem fakt, że gwinty były kiepsko fabrycznie zabezpieczone przy malowaniu i ciężko strasznie wchodziło, przy drugim obrocie suport poszedł ze skosa. Spanikowałem i pot mnie oblał, ale sytuację bez problemu opanowałem starym suportem stalowym - naciąłem delikatnie pilnikiem w kilku miejscach gwint (wkładu nie ramy oczywiście) i zadziałało jak gwintownik, przy okazji został na przyszłość (dobrze najpierw nożykiem do tapet poprawić gwint ile się da, to co uszkodzone i tak nie wróci na swoje miejsce, a wkład na tylu gwintach trzyma, że musiałoby chociaż na 4-5 obrotach być uwalone, żeby się o wytrzymałość martwić :) ). Teoretycznie można taki myk zrobić też dobrym wkładem, na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście normalnym gwintownikiem na pewno kilkukrotnie lepiej i wygodniej, ale w razie czego... Wiem - pomysł bardziej do działu "Druciarstwo rowerowe" :D

Pozdrawiam

DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...