Skocz do zawartości

[Champion Mondial] Renowacja, odświeżenie


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam szosę Gazelle Champion Mondial z '86 roku. Nie jeździłem na niej już kilka dobrych lat. Ostatnio kiedy na nią spojrzałem, postanowiłem coś z nią zrobić. Długo zastanawiałem się nad sprzedażą, ale na szczęście zdecydowałem się ją zostawić i odświeżyć. Dlatego mam do Was kilka pytań, szczególnie do osób, które zmagały się już z doprowadzeniem roweru do stanu, który będzie satysfakcjonujący.

1. Czy warto kupować używane przerzutki z epoki? Dokładniej myślę o tylnej, aby wyrównać ją do reszty grupy. 

2. Myślę też o klamkomanetkach, aby wygodniej i zmieniać biegi, chociaż w internecie ciężko znaleźć coś pasującego do stylu dawnych lat.

3. W rowerze są dwa różne koła, przednie oryginalne Gazelle, tylne Ambrosio 19 aerodynamic. Lepiej zakupić nowe/używane, czy może polować na którąś do kompletu? Dodam że na tylnym zamontowany jest system UniGlide, co raczej kwalifikuje piastę do wymiany.

4. Niezbędna będzie nowa kaseta, może nawet blaty, na które zwrócić uwagę, żeby nie kosztowały fortuny?

5. Lakier raczej zostawię oryginalny, chociaż ma kilka ubytków i zarysowań. Postaram się go doprowadzić jednak do ładu. Lakierowanie może być trudne i kosztowne ze względu na typ malowania "rainbow".

Z chęcią usłyszę Wasze opinie, podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź rozstaw widełek ramy. Jeżeli jest to "stary" standard to nie wsadzisz kasety, a co za tym idzie według mnie ta renowacja nie ma to sensu, zwłaszcza że chcesz klamkomanetki. Nie wiem też jak z hamulcami. 

Obawiam się że przeszkód może być bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki mogę odpuścić, nie jest to mój priorytet, tylko luźny pomysł. Hamulce są w bardzo dobrym stanie, nie będą w ogóle ruszane. Co do rozstawu widełek to wyszło 126mm... Faktycznie może okazać się to problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...