Skocz do zawartości

[Suport] Odstająca miska?


Nuras95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

oddałem mój rower do serwisu z powodu stukania z okolic korby. Podejrzewałem poluzowany suport i tak też było.

 

Panowie w serwisie rozebrali suport, wyczyścili, nasmarowali i wkręcili na miejsce. Stukanie ustało ale pojawił się inny problem. 

Po prawej stronie, od strony łańcucha, kołnierz wkładu odstaje od ramy (załączam link do zdjęcia). Niestety nie pamiętam czy tak było przed wizytą w serwisie.

Czy takie coś jest normalne? 

 

Rower Kross evado 7.0 2018, suport octalink 

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

 

Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/...e34462.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dokręcony do końca, drugą stroną dokręca się tyle ile się da. Nie dość że nie dokręcili, to jeszcze cały uwalony smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A najlepiej to niech oddają kasę i idź do kogoś kto się zna.

Swoją drogą to sprawdź gwint w ramionach korby, żeby się nie okazało że tam coś też wymajstrowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "specjaliści" zaczęli dokręcać od strony nienapędowej i od strony napędowej już nie starczyło miejsca. Partacze, tyle. 30 sekund w internecie i już wiadomo jak to zrobić, więc nie ma usprawiedliwienia dla takich ludzi.

BTW: Rower to nie prom kosmiczny, kup sobie narzędzia i serwisuj sam. Przynajmniej nie będziesz miał takich przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na to, że wkręcili miskę po przeciwnej stronie zbyt głęboko i już nie szło dokręcić od strony napędowej tak jak trzeba ( zaczęli nie od tej strony robotę ). Sprawdź jak głęboko jest  wkręcona miska po przeciwnej stronie, czy jest na równo z ramą czy jednak ten 1-2 mm głębiej ( tyle ile odstaje od strony napędowej ).

/edit

Chociaż tak patrzę na suport bb-es300 i on ma kołnierz również z drugiej strony ( mniejszy ale jest ) który raczej uniemożliwia wkręcenie miski głębiej w ramę... jeśli nie wkręcili go jakimś cudem głębiej to po prostu nie dokręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, co oznacza że wyczyścili suport? Przecież to jest pakiet, tego się nie czyści. A może wymienili bez Twojej wiedzy i wsadzili np suport 73 do mufy 68?

Tak czy inaczej skopana robota. A ten smar powinni zlizywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać jak głęboko wkręcili miskę, ale chyba zbyt głęboko. ( czyli zaczęli od złej strony )  Dodatkowo nawalili jakiegoś smaru za dużo, źle to wygląda. Też myślałem czy nie dali 73 w miejsce 68 mm ale odstawałoby raczej bardziej, tym bardziej, że od strony nienapędowej nie widzę nawet miski. ( Miska wkręcona zbyt głęboko od tej strony zdeformowałaby się lekko, na pewno ten kołnierz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

BTW, co oznacza że wyczyścili suport?

Źle napisałem, chodziło mi, że po prostu w teorii zrobili co trzeba (jak widać nie do końca). 

Co to wymiany suportu na inny to gość z serwisu twierdzi, że to ten sam fabryczny co był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...