Skocz do zawartości
Kruczek_

[amortyzator tylny] Fox - Jaki do ramy stumpjumper elite 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Kruczek_

Witam.

Mam pytanie odnośnie ram specialized stumpjumper elite 2011.

Mam problem z wybraniem dampera do tej ramy ponieważ nie wiem jakiej długości damperów szukać. 

A więc czy mógłby ktoś mi pomóc w doborze dampera, ( marka model jaka długość) ponieważ jestem w tym tzw. Zielony.

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Pytanie zasadnicze- masz z Brainem czy bez?

Niezależnie od tego wybór masz mocno ograniczony choćby ze względu na wyjątkowe mocowanie tłoka do elementy pośredniczącego, wiek ramy i  specyficzne dla Speca zaworowanie tłumika.

Wymiar tłumika, jak to u Speca, specyficzny- 7.75x1.9   ( w calach ).

6 minut temu, Kruczek_ napisał:

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Może od razu kupić i założyć?

Masz wymiary, masz nazwę i  rocznik ramy.,więc powodzenia.

Żeby nie było - teoretycznie ten może pasować ( ale nie musi ). 

https://allegro.pl/damper-fox-triad-195-mm-specialized-propedal-i7431927180.html#thumb/4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ilia
Napisano (edytowane)

Mocowanie dampera masz na dwie śruby, czy na jedną śrubę, a z drugiej jest taki kwadrat? Jeśli jest taki kwadrat to ten damper co durnykot podał w linku będzie pasował. Ogólnie wszystkie dampery Triad z kwadratem na tłoku będą pasować. To są dampery używane w Camberach i Stumpjumperach. Specialized używał jeszcze RP 3 i RP 23 swego czasu, ale na twoim miejscu brałbym Triada. Nie odczujesz róźnicy w pracy, a na pewno będzie dobra długość i zaworowanie i pewnie będą też najtańsze. Ja używałem ten damper w Camberze Elite 2012 i uważam, że jest bardzo dobry. Camber Elite 2012 i Stumpjumper Elite 2011 to zresztą dwa bardzo podobne rowery.

Edytowane przez Ilia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• CannodaleRider
      Przez CannodaleRider
      Witam, mam okazję kupić od przyjaciela Foxa 40, po taniości, z 2008r.
      Problem jest w tym, że górne golenie mają sporo rysek, i w jednym miejscu golenie są wytarte aż do srebrnej powłoki.

Słyszałem o anodowaniu górnych goleni w specjalnych zakładach...
      Szukałem używanych, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć....

Podsumowując:
      1. Kupno Amortyzatora FOX FACTORY FOX 40 2008.
      2. Rozebranie.
      3. Odesłanie goleni górne na anodowanie/kupno używanych zamienników Foxa.
      4. Malowanie goleni dolnych na kolor czarny.
      5. Oklejenie Foxa nowymi naklejkami.
      6. Zabezpieczenie folią.

Jeśli komuś chce się poszukać, lub jeśli ktoś ma/wie gdzie kupić golenie, to proszę śmiało pisać/podlinkować
      Pozdrawiam

• archaizm123456789
      Przez archaizm123456789
      Rower w tym roku serwis amora z przodu i puszki dampera.
      Napęd w maju cały wymieniony, zawieszenie serwisowane na bieżąco(łożyska). Hample lane w sierpniu. Koła na bieżąco serwisowane(naciąg szprych)
      Opony przód Maxiss ardent 27,5x2,4,tył Schwable hans dampf 2,25-obie 80% bieżnika. Możliwość przejścia na system tubless(bezdętkowy). Rower utrzymywany w stanie technicznym b dobrym(jestem serwisantem rowerowym). Wizualnie parę odrapań bez wgniotów itp.

Korba xt
      przerzutki p/t xt z plusem
      manetki xt
      hample xt klocki z radiatorem
      amor przód 32 evolution series CTD 130
      damper fox float CTD
      łancuch kmc
      kaseta SUNRACE 11-40
      piasty XT
      obręcze p ryde 21, tył wtb 23i
      https://allegro.pl/ghost-ams-7500-fox-ctd-2x10-i7707046667.html.
      https://www.olx.pl/oferta/ghost-amr-7500-xt-2x10-fox-ctd-CID767-IDxEQ8k.html

• qbay85
      Przez qbay85
      Kola mavic 319 z nowymi oponami, kierownica raceface next karbonowa, fork rockshox reeba RL solo air, slx hamulce , nowe pady, 11speed geers sram gx, nowy crank hussefelt stem, shpx fox kashima.
    • qwell23
      Przez qwell23
      Czołem,
      przymierzam się do pierwszego w życiu full'a z przeznaczeniem do XCM / XCS
      oczywiście czym się dłużej szuka tym ciężej na cokolwiek się zdecydować
      podpowiedzcie proszę jakie są Wasze doświadczenia z systemem Brain opartym na FOX/Specialized remote Mini Brain, AUTOSAG, Brain Fade adjust I-Valve, 205x53mm
      znalazłem używany rower, podobno z małym przebiegiem, wiem, że autoryzowany serwis liczy sobie krocie za serwis dampera,
      ale znalazłem też parę wpisów z możliwością podmiany, chociaż nie mam też pewności, że w praktyce jest to dobre rozwiązanie.
      Będę wdzięczny za pomoc