Skocz do zawartości

[amortyzator tylny] Fox - Jaki do ramy stumpjumper elite 2011


Kruczek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie ram specialized stumpjumper elite 2011.

Mam problem z wybraniem dampera do tej ramy ponieważ nie wiem jakiej długości damperów szukać. 

A więc czy mógłby ktoś mi pomóc w doborze dampera, ( marka model jaka długość) ponieważ jestem w tym tzw. Zielony.

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie zasadnicze- masz z Brainem czy bez?

Niezależnie od tego wybór masz mocno ograniczony choćby ze względu na wyjątkowe mocowanie tłoka do elementy pośredniczącego, wiek ramy i  specyficzne dla Speca zaworowanie tłumika.

Wymiar tłumika, jak to u Speca, specyficzny- 7.75x1.9   ( w calach ).

6 minut temu, Kruczek_ napisał:

Proszę też o linki do damperów np na allegro olx. 

Może od razu kupić i założyć?

Masz wymiary, masz nazwę i  rocznik ramy.,więc powodzenia.

Żeby nie było - teoretycznie ten może pasować ( ale nie musi ). 

https://allegro.pl/damper-fox-triad-195-mm-specialized-propedal-i7431927180.html#thumb/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie dampera masz na dwie śruby, czy na jedną śrubę, a z drugiej jest taki kwadrat? Jeśli jest taki kwadrat to ten damper co durnykot podał w linku będzie pasował. Ogólnie wszystkie dampery Triad z kwadratem na tłoku będą pasować. To są dampery używane w Camberach i Stumpjumperach. Specialized używał jeszcze RP 3 i RP 23 swego czasu, ale na twoim miejscu brałbym Triada. Nie odczujesz róźnicy w pracy, a na pewno będzie dobra długość i zaworowanie i pewnie będą też najtańsze. Ja używałem ten damper w Camberze Elite 2012 i uważam, że jest bardzo dobry. Camber Elite 2012 i Stumpjumper Elite 2011 to zresztą dwa bardzo podobne rowery.

Edytowane przez Ilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...