Skocz do zawartości

[korba] Deore FC-M591 czy Alivio FC-T4060


Tygrysek87

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić korbę z kwadratu na zintegrowaną oś. Obydwie korby są w przełożeniach 48-36-26, pod kasetę 9 rz. i taką korbę potrzebuję. Mam dylemat, ponieważ Deorka jest już dość starym modelem, a Alivio tegorocznym (niestety nowa Deorka jest już pod napęd 10 rz.). Którą korbę polecacie bardziej i dlaczego? Starą Deorkę czy nową Alivio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach podejrzewam że jest to tylko kwestia stylistyki, nic więcej. Poszukaj jeszcze bo być może Deore jest minimalnie lżejsze, ale raczej nie.

Co się komu podoba, mnie Alivio odrzuca, jak dla mnie jest okropnie brzydkie. Deore ma klasyczny czarny kolor.

Swoją drogą, mówisz o zestawie? Spójrz dokładnie bo z tego co pamiętam Deore ma suport w zestawie, Alivio nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore ma największą koronkę alu, alivio wszystkie stalowe, deore występuje też w wersji srebrnej, alivio ( też 2 wersje kolorystyczne ) jednak tańsze jest około 50 pln ( 100 pln ale w wersji bez suportu ). Brałbym deore srebrną ( bo czarna się wyciera szybko i  brzydko to wygląda ) ale mówię tu za siebie.

/edit

No i deore ma ramiona puste w środku ( przez to ma być sztywniejsza, oraz najw. koronka alu robi różnicę w masie, około 100 gr ( strzelam - sprawdź jeśli chcesz dokładnie )  lżejsza od alivio )

/edit 2

Jednak większa różnica w masie 1015/1207 gramów. ( wagi z suportem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przyjęło się że na oś zintegrowaną mówi się Hollowtech, nie do końca wiem z jakiego powodu. Potem powstają takie kwiatki. Jeżeli ramiona są puste to na korbie jest logo HT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...