Skocz do zawartości

[Rower] Moja przygoda z RR560


giagi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem wcześniej trochę trekingiem potem Crossem ale nie nadawały się one do jazdy po leśnych drogach a niestety jazda po asfalcie ostatnio zrobiła się jakby bardziej niebezpieczna, ścieżki tylko czasem w miastach jak poza to w fazie planów a kierowcy mijają rowerzystów na drodze dosłownie na centymetry, chyba żeby przewracać ich podmuchem, ogólnie buraczanka na drogach coraz większa...

Przyszedł więc czas i stwierdziłem, że muszę kupić rower MTB.

Gór wprawdzie u mnie nie ma ale dziur w chodnikach nie brakuje, lasów wokół sporo a i morenowe wzgórki czy inne kemy też się znajdą.

Rozważałem początkowo zakup RR540 ale w efekcie zaszalałem tzn. przekroczyłem psychologiczną barierę cenową 2 tys złociszy i w efekcie kupiłem nowy rower w Decathlonie.

560-tka wydała mi się najbardziej optymalnym wyborem w tym budżecie bo praktycznie nie ma chyba w tej kwocie nowego roweru z napędem 2x10 i z miarę jakościowo uginaczem z przodu.

W pierwszy dzień po zakupie w rowerku wymieniłem siodełko i pedały na platformowe alu Union.

Następnym krokiem była wymiana na ciut krótszy mostek ale głównym powodem było, że oryginalny strasznie mi nie leżał z wyglądu, zamiast plastyczanych poszła normalna podkładka alu pod mostek a rower nabrał tym samym normalnego wyglądu.

Przejechałem moim Rockriderem z kilkadziesiąt kilometrów a hamulce jak były słabe z przodu to i takie pozostały... 

Zacząłem już się rozglądać za jakimś lepszym zaciskiem i klamką ale w efekcie postanowiłem wpierw kupić większą od oryginalnej tarczę na przód.

Zamówiłem więc tarczę 180mm Shimano SM-RT66 - i to był strzał w dziesiątkę :)

Wcześniej docieranie, mycie benzyną ekstrakcyjną oryginalnej Tectro nic nie polepszało a tu nagle po założeniu tarczki 180 wreszcie mogę zablokować przedni hamulec :rolleyes:

Teraz naciskam na klamkę i czuję, że rower ma hamulce...

Jestem ciekaw jakich modyfikacji w tym modelu dokonali inni właściciele 560-tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna też przecie odłuszcza, zapewne izopropanol jest lepszy ale skoro benzyna nie pomogła to nie sądzę aby specjalne płyny czy izopropanol wniosły tu znaczącą różnicę.

Cieszy mnie, że nowa tarcza od Shimano okazała się skuteczną metodą. Tarcza tectro ma fajnie lakierowane krawędzie ale Shimano zabija już samym błyskiem ;)

tarcze.thumb.jpg.ccc686ae8cf4385a38341c7044833041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wszyscy lakiernicy używają właśnie benzyny do odtłuszczania a tu się dowiaduję, że benzyna pozostawia tłuste plamy...

Tak czy inaczej oryginalne klocuszki nie lubią się z tarczami tectro, po zamontowaniu tarczy Shimano hamulce lepsze niż w Giant Talon2, którym miałem okazję pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, giagi napisał:

Ciekawe, wszyscy lakiernicy używają właśnie benzyny do odtłuszczania a tu się dowiaduję, że benzyna pozostawia tłuste plamy...

Ciekawe, że znasz wszystkich, ale chyba wszystkich nie wypytałeś, bo Ci których ja znam to odtłuszczają albo acetonem, albo izopropanolem, albo rozpuszczalnikiem silikonowym. Benzyna jest tłusta, bo jest w miarę ciężka - przecież od oleju rożni ją tylko wielkość cząsteczki. Polakieruj gładką powierzchnię umytą benzyną to Ci wyjdą "oczka".

Co do połysku tarczy to nowa Tektro też się świeci i można to tego wrócić w parę sekund pastą polerską, ale po co? Shimano też zaraz zmatowieje od brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna jest dobra, ale do oczyszczenia powierzchni przed lakierowaniem. Później trzeba to odtłuścić. Ja używam głownie alkoholu (izopropanol) takiego, jak ten: https://allegro.pl/alkohol-izopropylowy-ipa-izopropanol-99-1000-ml-i7422544647.html Kosztuje grosze i wystarcza na długo. Nitro / aceton jest zbyt agresywne dla dłoni jeżeli nie używasz rękawiczek (np. nitrylowych). Do tego ma wiele zastosowań - można nim czyścić np. elektronikę i układy scalone. Bardzo szybko odparowuje i nie zostawia nalotu. Tarcze hamulcowe czyszczę tylko tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...