Skocz do zawartości
davepol

[Napęd] Trek 3700 kompatybilność komponentów z 3900

Rekomendowane odpowiedzi

davepol

Witajcie,

Niedawno pytałem odnośnie napędu w treku 3900. Posiadam jeszcze treka 3700 z 2007 roku. Chciałbym zastosować w nim podobne części co w treku 3900. Z tego co widzę to przerzutki są te same, ale mam wątpliwość co do kasety. Trek 3900 posiada 8-rzędową kasetę, a 3700 7 rzędową. Czy mogę zastosować w treku 3700 kasetę taką jak w 3900 bez większych modyfikacji (np. Shimano ALIVIO CS-HG51 8 rz.11-32)

Dodam jeszcze, że na przód chcę założyć mechanizm korbowy: Shimano FC-M171 42/34/24 mam nadzieję że będzie kompatybilny. Oryginalnie był SR XCC-T208 48/38/28.

Specyfikacja obydwu rowerów:

http://archive.trekbikes.com/pl/pl/2007/trek/3700#/pl/pl/2007/trek/3700/details

http://archive.trekbikes.com/pl/pl/2007/trek/3900#/pl/pl/2007/trek/3900/details

Bardzo Wam dziękuję za pomoc!

pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davepol

Ewentualnie bardzo proszę o poradę jakich komponenentów mógłby użyć. Kaseta+łańcuch+korba(zębatki) już raczej do niczego się nie nadają. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Przy wymianie korby na 42/34/24 możliwe że będzie konieczna wymiana przedniej przerzutki. Jeśli masz kasetę 7rz,to prawdopodobnie również będzie bębenek przystosowany do takiej kasety.Bębenki 8/9/10 są trochę dłuższe.No chyba że masz bębenek 8 , ale z podkładką za największą koronką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Fd-c050 ma pojemność 18 t i max koronka 42 z ( czyli dobra będzie ) aczkolwiek zastanawiające że ta przerzutka pracowała z korbą 48/38/28. Może jednak to była fd-c051 ?  Z tyłu to w treku 3700 siedzi wolnobieg raczej, wiec koło do wymiany na takie z piastą pod kasetę, plus kaseta, najlepiej hg51 i łańcuch kmc x8.93. Korba może być, szału nie ma, ale jest tania. Chyba, że budżet wiekszy, ale najpierw sprawdź przednią przerzutkę. Bo lepsza korba to i suport najczęściej nowy ( inna długość osi lub inny system ) oraz inna przerzutka przód.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Ze zdjęcia faktycznie wynika że jest tam wolnobieg z megarange , czyli koło do wymiany. Natomiast co do przerzutki to podejrzewam że jest błąd.Może jest tam 051 , albo są dwie wersje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davepol

Wygląda na to, że jednak naprawdę jest 050.

Wielkie dzięki za info! :) Parę dni na forum nie zaglądałem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta