Skocz do zawartości

[suport] Wymiana


Wiciu72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Generalnie sprawa wygląda tak, od dłuższego czasu borykałem się z dziwnymi stukami podczas jazdy, mający z deka metaliczny dźwięk. Z początku to ignorowałem, lecz z czasem zaczęło się to nasilać, więc postanowiłem działać. Zacząłem doszukiwać się tych stuków w napędzie, gdyż dźwięk niósł się po ramie, ale postanowiłem najpierw wykluczyć wolnobieg (singlespeed), rozebrałem nasmarowałem, złożyłem. Później piasta z tyłu, to samo co z wolnobiegiem rozebrałem kulki nie było zmatowiałe, nasmarowałem, złożyłem. Poszedłem pojeździć, stukało dalej, stawało się to już dość irytujące. I gdy ostatnio wyszedłem pojeździć, suport zaczął nie miłosiernie trzeszczeć, skrzypieć, myślę że wiadomo o co chodzi. Dlatego postanowiłem wymienić suport, problem jest taki, że nie wiem jak się do niego dobrać w sensie, nie wiem jak go wykręcić, rozebrać. Trzeba do tego jakiś specjalny klucz? Generalnie kupiłem używany rower i nie mam pojęcia jaki suport jest wsadzony, ale znalazłem coś podobnego (https://avebmx.pl/salt/Korby-Salt-Rookie-MID-BB) mniej więcej tak to wygląda. Ogólnie to mam zwykłą zębatkę BMX'ową (30z) i korby tak samo. Więc wraz z wymianą suportu chciałbym wymienić zębatkę i korby mocowane do zębatki na 4 śruby, czy jest to możliwe w DIRT'owym rowerze? Przepraszam z chaotyczne opisanie mojego problemu i proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wziąłem się wreszcie za czyszczenie suportu. Przy wybijaniu łożysk WD40 poszło w ruch bo za nic nie chciały wyskoczyć, ale gdy już wyskoczyły to po ich zobaczeniu można się było przeżegnać(załączone zdjęcie). Oczywiście wszystko do wymiany. Rozumiem, że to czarne na drugim załączonym zdjęciu to miska tak?

IMG_20180719_145059.jpg

IMG_20180719_150546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i generalnie, nie wiem teraz jaki wkład kupić. W specyfikacji znalazłem, że wsadzony był taki suport: SALT Wethepeople, Mid-BB 19mm x 8 nacięć z 2 maszynowymi łożyskami Spanish BB, więc jak kupie wkład Spanish BB i zostawię miski te co mam to będzie pasować, czy muszę kupić wkład Mid-BB? Sory, że pytam o tak głupie rzeczy, ale chcę po prostu kupić dobry wkład i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , to nie wiem co tam musisz kupić.Ale jeśli średnica , długość i ilość nacięć się zgadza , to powinno pasować.Natomiast wydaje mi się że sama oś raczej nie powinna się zużyć.nacięcia raczej są ok. a miejsce gdzie siedzą łożyska też raczej nie jest wytarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to, że nie wiadomo o co chodzi. A tak serio to jedna miska jest w miarę w dobrym stanie, natomiast druga już ma znaczne ślady rdzy i nie wiem, czy jakbym kupił sobie nowe łożyska dał sobie elegancko smaru do misek to czy był by to wielki problem dla łożysk.

Generalnie, pomierzyłem dokładnie łożysko i wyszło mi, że jest to łożysko spanish. Ale nie mogę znaleźć wkładów spanish z tymi miskami, więc po prostu kupie łożysko i włożę w stare miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy zestaw, wbiłem nowe łożyska do starych misek i zonk, wystarczy że włożę kawałek ośki w łożysko i kręcę jest to samo stukanie nie wiem czego jakby opiłek metalu nie wiem jak to nazwać dokładnie ten sam dźwięk, jak miałem jeszcze stare łożyska. Co ciekawe zauważyłem że, nowe łożyska przed włożeniem nie stukały po włożeniu stukają/zgrzytają, stare łożyska mimo że jedno z nich kompletnie pordzewiałe po wyjęciu cisza, a jak były w miskach to stukały, ktoś wie co może być przyczyną mam znowu wybijać łożyska czyścić wszystko na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...