Skocz do zawartości

[piszczenie] nowy rower na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po pierwszej przejażdżce (wcześniej tego nie zauważyłem) słychać piszczenie (nie potrafie zidentyfikować źródła) jak tylko się dotknie rower i delikatnie przewraca się go na boki, w trakcie poruszania kół tego dźwięku nie ma, podczas obracania kierownicą też jakoś ten dźwięk się bardziej nie uaktywnia. Jest to gravel z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. jedyna rzecz jaką zmieniłem to trochę dłuższa sruba w sterowa, z racji zamontowania w tym miejscu uchwytu GOB na telefon. Macie pomysł co to może być? Swoją drogą przydałby sie jakiś tutorial na forum jak obchodzić się z nowymi rowerami. na razie wyczyściłem łańcuch z fabrycznego smaru i nasmarowałem odpoczątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
36 minut temu, musimisie napisał:

jak tylko się dotknie rower i delikatnie przewraca się go na boki,

Może rower nie lubi jak się go dotyka i przewraca na boki? Piszczy bo nie lubi. 

 

Teraz, musimisie napisał:

twierdzi, że to tarcze

Bardzo możliwe- sprawdź ustawienie zacisków hamulcowych, być może jeden nie jest prawidłowo ustawiony i minimalnie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thomass13 napisał:

A jaki to rower dokładnie i ile kosztował jesli mozesz napisac

 

RONDO RUUT

Wyskoczyłem na rower złapał mnie deszcz i teraz piskanie zniknęło.

6 godzin temu, durnykot napisał:

Bardzo możliwe- sprawdź ustawienie zacisków hamulcowych, być może jeden nie jest prawidłowo ustawiony i minimalnie ociera.

 

Muszę poczytać sobie o serwisie tarczówek, to moje pierwsze. Regulacje przerzutek SRAMa też muszę rozkminić.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...