Skocz do zawartości

[Blokada rowerowa 2018] Jak najlepiej się zabezpieczyć.


Surfer92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Poszukuję solidnej blokady rowerowej, jako że niedawno zakupiłem Levela 4.0 nie chce lecieć po kosztach, rower będę parkował w dni robocze na dworcu w Gdańsku głównym na co najmniej 8h (może ktoś z Gdańska to się orientuje jak sprawa wygląda) , ludzi przemieszcza się tam sporo, obiekt niby jest strzeżony (najtańsza możliwa ochrona, przyjmują tylko ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności) i otóż moje pytanie . Czy istnieje zabezpieczenie które zapewni bezpieczeństwo mojemu rowerowi? Wszędzie obijam się po tematach gdzie nie dają szans żadnej blokadzie przed dobrze zabezpieczonym złodziejem . 
Szperając po internetach znalazłem tego typu alternatywę 
https://allegro.pl/zapiecie-u-lock-onguard-alarm-8266-120-db-16mm-i7347699013.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_noss_sport_wypoczynek&ev_adgr=plaean_noss_sport_wypoczynek&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=Cj0KCQjwvqbaBRCOARIsAD9s1XB819aRrQp1TExR3kUkbCFzkdBedzdHTjo85MersCf8TSzxKkGte4YaApePEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CI7W2MXOntwCFYKGUQoddJUNxg#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygiel wygięty, wystarczy raz przeciąć pałąk żeby otworzyć. Alarm... No nie wiem czy to nie będzie wyć gdy sam będziesz chciał otworzyć swój rower. 

Zainteresuj się może kryptonite new york m18 wl średnica preta 18mm dwa rygle, tylko ta waga 2,7kg no i cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że codziennie kto inny tam stacjonuje, jestem ciekaw czy istnieje taki ulock z alarmem który uruchamia się dopiero po przecięciu, stworzenie czegoś takiego nie jest wcale trudne, a przy dwóch takich ulockach nie ma szans żeby ktoś ci rower zajumał bez przypału  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak takimi handlują po pracy. Poza tym i tak nie będą patrzyli cały czas. Na takie postoje najlepsze są dwa U-locki i linka przeciągnięta przez koła, koszyk na bidon, siodełko i uchwyty ewentualnych sakw/torb. Ciężkie i drogie ale chyba najskuteczniejsze. Do tego szybkozamykacze i śruby na torx/imbus i lepiej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ulocki mam zamiar kupić, dla mnie i dla kobiety,  ona akurat ma na tyle dobrze ze w pracy na zakładzie może rower schować . Ja tyle szczęścia nie mam dlatego bede pożyczał od niej ulocka, takie rozwiązanie z alarmem nie byłoby głupie według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PeterMike napisał:

No nie wiem czy to nie będzie wyć gdy sam będziesz chciał otworzyć swój rower. 

To pół biedy ale pewnie wystarczy, że ktoś trąci tak przypięty rower.

21 godzin temu, Surfer92 napisał:

Czy istnieje zabezpieczenie które zapewni bezpieczeństwo mojemu rowerowi?

Jeżeli pytasz czy są zabezpieczenia nie do sforsowania, to nie, nie ma takich i nigdy nie będzie. Samochody są wielokrotnie lepiej zabezpieczane, a i tak kradną. Jak ktoś będzie bardzo chciał, to znajdzie środki. Jedyna pociecha, że przeważnie obok stoi inny nie gorszy rower ale słabiej zabezpieczony.

Na pewno w rowerze do wymiany wszystkie szybkozamykacze.
Na pewno solidny u-lock i się zastanawiam czy nie coś mocniejszego od Evo4. Warto pomyśleć nad drugim innym zapięciem od innej firmy (inne rozwiązania w zamku), zawsze to więcej roboty dla złodzieja.
 

18 godzin temu, PeterMike napisał:

tylko ta waga 2,7kg

Ciężki ale przy jeździe typowo miejskiej nie jest to aż tak uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brombosz napisał:

o niby tak, ale gdyby np. chciał sobie zrobić cardio w drodze do domu to na trupku troche słabo. No i byłby to kolejny rower, na który trzeba znaleźć miejsce i w którym coś się będzie zużywać. 

Ja na dojazdy do pracy (przy okazji trening) używałem starego górala ze sztywnym widelcem, w którym dożynałem części po innych rowerach. Wierz mi, dało się na tym zrobić "cardio" czy inne "interwały", a przy okazji wyglądał tak że można go było zostawić tu i ówdzie raczej bez obaw (odpowiednie wrażenie robił właśnie sztywny wideł, napęd 1x8 i ogólne odrapanie i usyfienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Brombosz napisał:

No niby tak, ale gdyby np. chciał sobie zrobić cardio w drodze do domu to na trupku troche słabo. No i byłby to kolejny rower, na który trzeba znaleźć miejsce i w którym coś się będzie zużywać. 

Lepiej jak się zużywa w trupku niż jak słońce i deszcz walą Ci po Twoim najlepszym rowerze. Druga sprawa, to IMHO lepiej jeden ulock + lokalizator GPS schowany w koszyku na bidon, albo w sterówce etc niż dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m0d napisał:

Ja na dojazdy do pracy (przy okazji trening) używałem starego górala ze sztywnym widelcem, w którym dożynałem części po innych rowerach. Wierz mi, dało się na tym zrobić "cardio" czy inne "interwały"

A ja dlatego sobie kupiłem 3 lata temu nowy sprzęt XC, żeby mnie żadne skrzypienie, piszczenie czy przeskakiwanie łańcucha nie wybijało z rytmu treningu. Mógłbym oczywiście reanimować starucha, ale to już byłby jakieś koszta, większe niż te ulocki. A miejsce na taki rower tak czy inaczej trzeba. 

1 godzinę temu, Blue napisał:

Druga sprawa, to IMHO lepiej jeden ulock + lokalizator GPS schowany w koszyku na bidon, albo w sterówce etc niż dwa.

Jednym ulockiem nie zapniesz obu kół, a lokalizator GPS w sterówce czy w bidonie nic nie da jak ci jedno skroją, z siodełkiem przy okazji. Poza tym wadą lokalizatorów były krótko działające baterie, chyba, że przez kilka lat coś się w tej materii zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, m0d napisał:

Za pewnie nawet mniejszą kasę niż za te dwa u-locki, alarmy, linki, itp. można załatwić sobie jakiegoś "trupka" do jazdy po mieście, co to przypniesz go zwykłą linką i nikt się nie połaszczy.

Na kolejny rower trzeba mieć miejsce, a ja go niestety nie posiadam, druga sprawa to to że jeden ulock jest z myślą o mojej kobiecie więc chcąc nie chcąc musze zamówić dwa, a przy okazji na tym skorzystam. 

 

7 godzin temu, Blue napisał:

Lepiej jak się zużywa w trupku niż jak słońce i deszcz walą Ci po Twoim najlepszym rowerze. Druga sprawa, to IMHO lepiej jeden ulock + lokalizator GPS schowany w koszyku na bidon, albo w sterówce etc niż dwa.

Zapomniałem dodać że w miejscu którym parkuje jest specjalna wiata dla rowerów, deszcz raczej go nie dopadnie słońce też słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...