Skocz do zawartości

[co kupić] Scalpel czy Epic a może camber?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, zastanawiam się nad wyborem roweru ; fula, 29, z aluminiową ramą. Wybieram pomiędzy scalpelem a epic'iem z 2018 roku,na scalpela mogę dostać 33% rabatu więc zmieszczę się w kwocie 10k. Mam 190 wzrostu i dość długie ręce więc w grę wchodzi rozmiar xl-21cali.Jeździć zamierzam w średnio ciężkim terenie-amatorsko tzn. dla zdrowia i relaksu-na dystansach 50-80 kilometrów. Skłaniam się raczej w kierunku scalpela. Czy doradzacie mi inne modele czy mój wstępny wybór to dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał Epica ze względu na jego nietypowy damper. Nie mam mu nic do zarzucenia ale to rower do zapierniczania, a nie zwiedzania i nie każdemu może pasować działanie jego zawieszenia. Nie wiem co rozumiesz przez średnio ciężki teren. Ja w średnio ciężkim terenie jeżdżę zarówno fullem (Specialized Stumpjumper) i krosem (Nordkapp Accent). Do niedawna jeździłem Camberem. Można się na nim pościgać i przy okazji pojechać na niedzielną przejażdżkę i nawet zeskoczyć z czegoś większego. Ja akurat skakałem na nim po trasach enduro tylko skoku czasem brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne opinie słyszałem na temat epica. Nawet w sklepie speca polecali mi cambera głównie ze względu na geometrię ramy ale ma słaby osprzęt i w tej cenie mogę mieć scalpela.. Czy ktoś z Was testował scalpela z 2018 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...