Skocz do zawartości
  • 0
Gość Michał

MTB 26 SKŁADANA RAMA SHIMANO ALUFELGI 2x TARCZA

Pytanie

Gość Michał

Witajcie, zastanwiam się nad kupnem takiego roweru - MTB 26 SKŁADANA RAMA SHIMANO ALUFELGI 2x TARCZA

https://allegro.pl/mtb-26-skladana-rama-shimano-alufelgi-2x-tarcza-i6945750385.html?reco_id=a97c57d1-8689-11e8-9375-246e9677f310#aboutSeller

Czy może mi ktoś napisać wiarygodną opinię na jego temat ? ;) Dzisiaj właśnie skradziono mi rower, dlatego zależy mi przede wszystkim na tym żeby rower był składany i można było go wprowadzić do mieszkania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
sthEn

Alufelgi powiadasz... Jeszcze obniżone zawieszenie, trochę ledów, i prawie jak Golf na zloty VWManii :)

Marny troll, a jeżeli nie troll - zapomnij o tym wynalazku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Michał

troll ? nie rozumię - nie jestem specjalistą od rowerów.

Możesz mi powiedzieć dlaczego mam zapomnieć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
sthEn

Ponieważ używanie takiego złomu grozi kalectwem, a nawet śmiercią.

MUSI być składany?

MUSI być MTB?

Wypisz wymagania konkretne, po czym jeździsz i budżet :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Michał

1) Składany - nie mam gdzie zostawić a dzisiaj mi ukradli pod blokiem. Również żeby można było tramwajką nim pojachać.

2) Koło minimum 24 cali - mam obawy że na tych 20 jazda będzie beznadziejnie wolna.

3) Przerzutki przynjmniej na jednej osi - Kraków do płaskich miast nie należy. 

4) Niezniszczalny - bardzo dużo jeżdzę 

5) Lekki, np. aluminium - żeby był wygodny w podnoszeniu 

6) Felgi zamiast szprych - nad tą opcją się zastanawiam, bo więszość rowerów ma jednak tradycyjne szprychy, nie wiem dlaczego.

7) no i jeszcze względnie tani - ale tylko po to żeby mieć komfort psychiczny że mi nikt nie ukradnie.

Bardzo będę wdziczny jeśli mi coś doradzisz :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
remover
Napisano (edytowane)

Nr 6 to jest śmiech na sali. Uwierz, że jak najbardziej są powody dlaczego większość rowerów ma szprychy, a "alufelgi" można w spotkać tylko w  takim syfie na ten z allegro. Ale nawet jak to odrzucić, to nie ma takiego roweru, żeby spełniał twoi zachcianki. Musisz zrezygnować z czegoś - ze skladanego, z rozmiaru kola, z taniochy. Lekkich do podnoszenia rowerów z  kołem > 20 nie bywa. Niezniszczalnych tanich rowerów nie bywa. A przechowywać w mieszkaniu rower można tak że on praktyczne nie zajmuję miejsca - głownie różne wieszaki.

Edytowane przez remover

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Michał

1 no ok , skoro mówicie że felgi to  syf to rezygnuje z tego punktu,

2 jeżeli chodzi o wagę to tak żeby był do 18 kg, czyli lekki lub średnio-ciężki 

3 cenowo do 2 tyś

4 rozmiar koła - zastanawiam się nad dopuszczeniem jeszcze 20 cali bo mało jest składanych z dużym kołem, da się jeżdzić na takim małym kole ?

5 przerzutki zostają 

6 kilka km dziennie i  żeby wytrzymał przynajmniej 5 lat , ;) 

7 musi być składany 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
remover

A tu niema co się zastanawiać. Na 24'' masz generalnie tylko drogie Dahon'y i takie wynalazki o wadze 15 kg z 3 biegami. Na 20'' są skladaki z Decathlonu, Wigry, tańsze Dahony i inne. I proponował bym najpierw się przejechać do Decathlonu i się przymierzyć, żeby się dowiedzieć czy "da się jeździć na takim małym kole"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość Michał

ok, decathlon ma dobre ceny rowerów ? MOże znacie jakiś najlepszy sklep z rowerami na terenie Krakowa ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Dokumosa

Kup sobie byle jaki rower miejski z przerzutkami na sztywnym widelcu i do niego jakiegoś u-locka. Raczej nie zginie. Jak chcesz niezniszczalne to chyba tylko ostre na stalowej ramie i stalowym widle. To co pokazałeś w pierwszym poście dobrze zostało scharakteryzowane przez @sthEn.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.