Skocz do zawartości

[Chusta/komin/bandana] pod kask na lato


tomiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mimo że jest lato i dość ciepło to czuje dyskomfort termiczny w kasku. Po prostu czuję że mi wieje po głowie zbyt bardzo (bardzo krótkie włosy). Co w takim przypadku polecacie pod kask aby poprawić sytuację?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była taka biała czapeczka z Deca ,,,, za 3 dyszki ale się skończyła :P szkoda, bo sam bym kupił. Nazywa się 700 AQUAFREEZE B'TWIN.

Jak ktos zna jakies alternatywy to ja też poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopóki nie kupiłem tej białej czapeczki z Decathlonu używałem chusty z Coolmaxu Rogelli - i sprawowała się świetnie. Chyba nawet lepiej odprowadzała pot jak czapeczka z Deca. Ale że mam z kolei długie włosy to supeł kolidował mi z kucykiem a i sama chusta wiecznie się zsuwała. Niemniej jednak materiał bardzo lubiłem. 

Teraz, cinol123 napisał:

była taka biała czapeczka z Deca

Jedna z lepszych rzeczy jakie kupiłem w Decu za 15zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomiii

We Wrocku masz dostepne te czapki, moze i dla mnie byc kupil jedna sztuke ? :>

Teraz, MikeSkywalker napisał:

kupiłem w Decu za 15zł :)

No to niezły deal, teraz 3 dyszki... i malo gidzie jest dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinol123  odezwij się na PW - myślę że damy rade to zorganizować

Czapkę zobaczę pewnie jutro. 

Pytanie czy jakaś bandana nie będzie lepsza? Wydaj mi się że wystarczy coś bardzo ciękiego.

Pytanie przy jakiej mniej więcej temp używacie chusty lub tej czapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bandany z Ali za chyba 1,2 usd ( kupiłem kilka o różnych wzorach od jednego sprzedawcy ). Jest fajnie miękka, wchłania z dłuższych włosów pot i z łysiny bardzo dobrze. Do tego wysycha bardzo, bardzo szybko. Nie wiem co to za materiał, ale sprawdza się i kosztuje grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

Ja używam bandany z Ali za chyba 1,2 usd ( kupiłem kilka o różnych wzorach od jednego sprzedawcy ). Jest fajnie miękka, wchłania z dłuższych włosów pot i z łysiny bardzo dobrze. Do tego wysycha bardzo, bardzo szybko. Nie wiem co to za materiał, ale sprawdza się i kosztuje grosze.

No właśnie materiał też ma znaczenie, szkoda że nie wiesz. Mam wątpliwości czy Poliester, który jest najpopularniejszy jest dobrym wyborem.

Możesz podesłać link do jakiegoś zdjęcia? Nie masz problemu z węzłami i ich wpasowanie w kask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do produktu już nie działa. Kupiłem to jakieś chyba 3 lata temu, żeby wyczyścić ze środków kartę preapid, a akurat trafiłem na to i wziąłem z zamiarem na narty pod kask.

Z opisu materiał to poliyster, ale tak ładnie wygląda, jakby dziurkowany był:

UT8x7v4Xp4bXXagOFbXg.jpg?size=108061&hei

 

EDIT: A i nie ma problemu z wiązaniem, nie uwiera i nie przeszkadza. Tak jak i świetnie działa, spodenki, koszulki mokre a łeb pod kaskiem suchy.

I dałem za sztukę 0,46 usd ;) Teraz jak szukałem info dopiero cenę obadałem, a wydawało mi się, że >1 usd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomiii napisał:

Mam wątpliwości czy Poliester, który jest najpopularniejszy jest dobrym wyborem.

Skład tj materiał ma znaczenie, ale, to nie wszystko, ważne jest jak jest to utkane. 

Taka wiatrówka np może być  wykonanan w 100% z nylonu, czyli mozna by pomyslec ze bedzie jak worek foliowy, w srodku bedzie  sauna, jednak jak zerkniesz pod swiatło, widac gołym okiem drobne pory w materiale,  nie jest to jednolita folia a tkany materiał z cienkich włókien nylonowych i to robi różnice. 

Ta czapka z Deca jest utkana zdaje sie w dość luzny sposób, włókna nie sa ściśnięte, zbite, właśnie z tego powodu dobrze zebiera  pot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomiii napisał:

Pytanie przy jakiej mniej więcej temp używacie chusty lub tej czapki?

Co do tego pytania, to ja już pare razy dalem sie mocno przepizgać,  Raz w Listopadzie, skonczylo sie porażeniem VI nerwu czaszkowego, i od tamtej pory jezdze cały czas w jakiejs czapce pod kaskiem :P Mam całą kolekcje czapek na rózne temperatury :>

Brakuje mi wlansie tkaiej czapki na cieple dni, bo zuzyła mi się, tą z deka bym zakładał od pewnie 15 stopni w góre :P

Od 10stopni w góre jezdze tez  w Ocieplacz pod kask rowerowy 500 BEZSZWOWY B'TWIN. Bardoz fajna, 2 lata mecze i trzyma sie zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Ta pierwsza oferta wyglada ciekawie, trzeba bylo dac zna że zamawiasz :P wzielibysmy też po sztuce :-)

Przetestuj, daj znac czy włosy od niej nie poleciały :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam bandanę Nakamura Berkner, podobną do tej ( moja akurat jest cała czarna ) : https://berkner.pl/pl/kolarstwo-dla-kobiet/63-bandana-team.html#/34-color-czarny
Niezaprzeczalnym walorem jest niezalewanie oczu potem i szybkie schnięcie - pocę się jak świnia ( zwłaszcza jak na koniec jazdy się zatrzymam, to już "płynę" ), a nawet w temperaturach > +25 stopni jest ona co najwyżej lekko wilgotna, w każdym razie uczucia wilgotnego kompresu brak, chyba że pada i nie nadąża ze schnięciem.
Za swoją 1,5 roku temu dałem 21 zł w Intersporcie ( regularna cena była 3 dychy bez grosza ) i jestem zadowolony.
Nie odczuwam też jakiegoś większego przegrzewania w niej ( zakładam na nią kask ) - jest cienka i lekka, ale też unikam jazdy w pełnym słońcu i chowam się w lesie.
Jestem łysy od lat i odpowiada mi także to, że z tyłu "skrzydełko" osłania mi szyję ( mimo tego kitrania się w lesie, to słońce mnie zaskakująco szybko "łapie", więc korzystam chętnie z tej dodatkowej osłony ) - nic nie upycham pod kask, wiążę na 3 lub 4 węzełki i nic mi nie przeszkadza i z niczym nie koliduje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Achtung Achtung, czapeczka z DECa znów dostępna w sklepie internetowym.  Jedną zamowiłem.

W miedzyczasie udało mi się kupic w  dobrych pieniądzach czapeczkę Castelli z daszkiem ... ciekawi mnie róznica miedzy nimi... spodziewam sie minimalnych roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietern napisał:

zarezerwowałem czarną!

Jak to czarną ? czarna to zdaje sie 500 a biala to 700 ... 500 nie jest na lato.

AQUAFREEZE  to 700. Chyba ze slepy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

500 nie jest na lato.

Spoko, będę jeździł jesienią. :D

A na poważnie, to ustalcie sobie to z Decem, bo ja i tak nie będę stosował tego pod kask. :)

https://www.decathlon.pl/czapka-z-daszkiem-roadr-500-id_8406417.html?rec=recommendations_extra_1

Hm, chyba, że to macie na mysli;

https://www.decathlon.pl/czapka-na-rower-500-id_8343322.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...