Skocz do zawartości

[Hamulec] saccon, jak w regulować?


jarek74

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2018 o 20:34, jarek74 napisał:

Ale chyba lzej sie jezdzi na cienszych?

I tak i nie.
Z samych oporów toczenia będzie gorzej, bo im cieńsze i mniejsze koło tym te opory większe (zakładając ten sam bieżnik, mieszankę i ciśnienie).
Biorąc pod uwagę masę, cieńsze opony będą szybsze (w zasadzie jedyna zaleta wąskich opon).
Biorąc pod uwagę komfort, cieńsza mocno napompowana opona praktycznie nic nie będzie tłumiła, czuje się każdą najdrobniejszą nierówność. Dodatkowo rower ma tendencję do podskakiwania na nich.

Co będzie lepsze to zależy jakie masz warunki. Jeżeli drogi równe i teren pofalowany, to cieńsze, lżejsze opony powinny dać wyraźny efekt.
Jeżeli drogi dziurawe, krzywa kostka, to zostałbym przy obecnej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drogi dziurawe:) jak to w Polsce chyba normalne. :). Dziwie się tym co jechali na karpackim wyścigu kurierów ,że kół nie połamali. A lepsze jest to,że robione były chyba jakieś badania nawierzchni i co jaką odległość są powiercone ładne okrągłe otwory w asfalcie średnicy przynajmniej 10 cm i nikt się tym nie interesuje. Jadąc motorem z dużą prędkością i wjeżdżając w taką dziurę przednim kołem to chyba trup na miejscu a i na rowerze jadąc ze sporej górki można się chyba zabić.Na razie zostanę przy tych 1,75 i tak planuje kupno kolarzówki ;) .A tak na marginesie .Co robicie gdy jadąc na rowerze atakuje was pies taki średniej wielkości:). Ja dziś właśnie walczyłem z takim czymś aż wylałem na niego bidon picia i tak bydle nie odpuściło .Dobrze ,że jechało auto zatrzymałem kierowce i proszę aby poczekał aż ja przejadę bo pies mnie atakuje a gdyby biegł za mną to niech jedzie i trąbi na niego:) no i udało się. Ale co z tego ujechałem parę km skręcam w boczną drogę patrze a tu z górki od domów pędzi w moją stronę jeszcze większe czarne bydle.No jakiś cud odbił w prawo a nie w moją stronę .Lubię psy ale coś muszę wymyślić aby się bronić na rowerze przed nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...