Skocz do zawartości
Malinowy

[korba] Tiagra 4700 52x36 172,5 mm + suport

Rekomendowane odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • huth
      Przez huth
      Dzień dobry, panie i panowie jak to jest z wymianą tarcz, a konkretnie czy można mając jakąś fajną korbę wymienić sobie tarcze na jakieś inne, nie dedykowane do danego modelu?
      Oczywiście kompatybilne z ilością i rozstawem mocowań śrub, BCD/PSD, ale czy są jeszcze jakieś kwestie dopasowania(do kształtu pająka, cokolwiek)? Pomijam zupełnie sprawy wyglądu..
      Jak to wygląda u Shimano, jak u Truvativ czy FSA? Czy musi być jakaś zgodność do tego całego hyperglide itp(pinów pomagających zmieniać biegi, czy to standardy jakieś są wszędzie?)
      Czy stoi coś na przeszkodzie dać do korby której model jest sprzedawany oryginalnie z np. max 44T dać większy blat np. aż 48(teoretycznie, pomijam kwestie pojemności przerzutki, przy takiej zmianie, to pewnie wszystkie trzeba by wymienić na większe)? Lub zmienić środkową tarczę z 36 na 38(eh czemu z tego co widzę 38t jest już tylko w najniższych i starszych modelach...)?
      Sporo pytań, jeśli temat był już poruszany, to przepraszam i przyjmuję wszelkie kary  Może jest jakieś kompendium, tak jak to od kompatybilności 1-12s (niesamowite po prostu, co ja się dowiedziałem z tego!)?
      pozdrawiam
    • kondi83
      Przez kondi83
      Witam,
      Będzie trochę niecodzienny temat.
      Mam zamiar wymienić m.in. korbę w rowerze zasada maxim highlander 211, ale natknąłem się na problem już przy zdejmowaniu zaślepki. Próbowałem użyć dwóch śrubokrętów oraz małych szczypiec do podważania(pod kątem i prosto), ale blokuje się po wyciągnięciu na ~milimetr. Wyciąganie na siłę jedynie zdziera gumę i zaślepka pozostaje w bezruchu. Psiknąłem WD w szczeliny po odchyleniu, ale nadal nie rusza(tylko dookoła jak nakrętka co nic to nie daje). Czy ktoś miał styczność z taką zatyczką? Macie jakiś sposób na demontaż lub używacie dedykowanego narzędzia? W ostateczności mogę ją pociąć.
      Możecie mi alternatywnie rozszyfrować producenta mechanizmu co ułatwi mi samodzielne poszukiwanie w necie.
      Zdjęcia

Pozdrawiam
    • Wiktor123321
      Przez Wiktor123321
      Witam, mam problem z luzem na korbach ok. 0.5mm-1mm oraz z odkrecająca się śrubą w lewym ramieniu korby  . Kwadrat idealny śruba chyba też, czy może coś pomoc dokręcenie sportu? Spróbuję takze wymienić śrubę. Nie zabardzo chce wymieniać pieniądze na nowy suport bo zbieram na lepszy rower. 
    • kamusial
      Przez kamusial
      Cześć,
      zamierzam zmienić suport/korbę z kwadratu na HTII (suport wydaje niepokojące dźwięki i chciałbym mieć większą sztywność zestawu). Obecnie używam kompaktu FSA Tempo 50/34 175mm na 8 rzędowym zestawie, ale chciałbym jeździć bardziej 'miękko'. Ideałem byłoby coś w stylu 46-30 i 172.5mm, ale nic takiego nie znalazłem.
      W przystępnej cenie są kompakty, np. Claris ~200 pln, ale ramiona korby są albo 170, albo 175mm. Dopiero 172.5mm ma Tiagra za ~280pln (zakładam, że korba 10s będzie pasować do 8s łańcucha i kasety).
      Jest CX50 za 330pln, zewnętrzna zębatka 46, jednak wewnętrzna trochę za duża - 36, a ramiona korby tylko w opcjach 175 i 170. Ale że jeżdżę 70% szosa, 30% teren wydaje się pasować do takich warunków.
      Do clarisa i tiagry nie znalazłem niestety mniejszych zębatek które można by podmienić. 

Pytanie: jakie alternatywy warto jeszcze rozważyć? Czy się poddać i brać Clarisa?

Z góry dziękuję za pomoc