Skocz do zawartości

[Amortyzator powietrzny] w rozsądnej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Rower CTM rambler 2.0 którego kupiłem na początek wiosny. Niestety amortyzator w tym rowerze mi nie odpowiada. Mam 14 lat i ważę z ok 50kg. Chciałbym kupić Amortyzator powietrzny do około 500-700 zł. Nie znam się zbytnio na amortyzatorach i może mój amortyzator jest dobry, tylko że ja za dużo wymagam. amortyzator 100mm-120mm nie interesują mnie większe rozmiary. Posiadam tarcze 180mm. Rower jest górki. Poproszę o jakieś ciekawe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Rozejrzyj się za raidonem. Potrzebujesz prostej rury sterowej i haków pod oś 9mm (QR). To jest minimum minimorum jeśli o powietrzne amortyzatory chodzi.

Czy taki amortyzator jest dobry i wytrzymały ? mogę dostać jakiś link do tego amortyzatora. I czy będzie lepszy w dużym stopniu od mojego obecnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od obecnego będzie dużo lepszy ale to też najtańszy amortyzator powietrzny jaki jest więc cudów nie ma. Do twojej masy żeby to miało ręce i nogi trzebaby zmienić w nim sprężynę negatywną na miękką (30zł). Tu masz przykładowy link: https://allegro.pl/amortyzator-as93-29-raidon-xc-rlr-air-manetka-i7279165984.html

Napisz na PW do Activia może będzie w stanie zrobić jakąś dobrą ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Od obecnego będzie dużo lepszy ale to też najtańszy amortyzator powietrzny jaki jest więc cudów nie ma. Do twojej masy żeby to miało ręce i nogi trzebaby zmienić w nim sprężynę negatywną na miękką (30zł). Tu masz przykładowy link: https://allegro.pl/amortyzator-as93-29-raidon-xc-rlr-air-manetka-i7279165984.html

Napisz na PW do Activia może będzie w stanie zrobić jakąś dobrą ofertę

Sprężyna miękka jak sama nazwa mówi znaczy że amortyzator będzie działam "miększej" lepiej jak dla mojej wagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synowi kupilem Meride, gdzie jest XCR powietrzny. Mlody wazy rowniez 50kg, amorek chodzi wiecej jak dobrze, nic nie zmienialem w srodku, napompowany pod wage i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCR nawet jak wyjmiesz moduł sprężyny i tłumik chodzi tempo ze względu tarcie ślizgi vs. słabo obrobione golenie. Różnych smarów próbowałem i nie da się uzyskać tego co na teflonowych ślizgach i galwanicznie polerowanych i anodowanych alu goleniach. W nim nie ma mowy o kulturalnej pracy na niewielkich nierównościach stąd i wymiana sprężyny nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michuuu napisał:

 

35049220_148261499368989_965794950660751360_n.jpg

"miększej" " " " " """""""""""""""""""""

  • 10 minut temu, firefoks napisał:

    Ja bym poszukał Recona.

    Rock shoxa ?

  •  

amortyzator będe dopiero kupywał w styczniu 2019 roku. Mam nadzieję że Recon będzie wtedy tańsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

XCR nawet jak wyjmiesz moduł sprężyny i tłumik chodzi tempo ze względu tarcie ślizgi vs. słabo obrobione golenie. Różnych smarów próbowałem i nie da się uzyskać tego co na teflonowych ślizgach i galwanicznie polerowanych i anodowanych alu goleniach. W nim nie ma mowy o kulturalnej pracy na niewielkich nierównościach stąd i wymiana sprężyny nic nie da.

A wiesz, ze porownywalem do swojej Reby i Reba dupy nie urywa? Jest roznica, ale jak mialem slabe zdanie o SR, tak je zmienilem...

I prosze nie pisz mi nic o serwisie Reby bo robiony w tym tygodniu. Ciezki jestem i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tokenów masz i jako skok w tej rebie?

1 godzinę temu, ACTIVIA napisał:

Ostatnio w XCR-ach po wymianach części mojej własnej produkcji to dostaje informacje od klientów że działają bardzo płynnie i nie mulą już przy niskich temperaturach przez co jak ktoś będzie chciał kupić  amor to tuning polecam

Tym samym chcesz powiedzieć, że nie zorganizujesz raidona do 6 stówek ale chętnie sprzedasz xcr'a? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokenow full, skok 100. Owszem moge uzyskac wiekszy plusz, ale dobijam, badz nie dobijam, ale praca nie jest komfortowa. Bawielem sie we wszystkie opcje tokenowe.W ogole to dla mnie SA to przepasc przy DA, jak wezme stara Rebe od kumpla to jest miazga.

Nawet pompowalem Rebe i XCR aby mialy pod synem ten sam sag, po opasce widzialem jak jechl kolo domu, ze pracuja podobnie, natomiast mlody nie czul roznicy. Nie mogl tez czuc, bo doswiadczenie ma zerowe. Jeszcze raz napisze- jest roznica, owszem, ale nie taka aby wywolywala efekt- wow. Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 100-110kg na rebie 100mm 4 tokeny, 85 psi, używam do 90% skoku, nie dobija. W drugiej rebie 120mm 2 tokeny, 75 psi i też zero dobić. Chodzą idealnie. SAG ustawiam tylko wstępnie na 20% a potem upuszczam ciśnienie, żeby osiągnąć zadowalający zakres pracy w danym terenie. Fakt, że DA były klasą samą w sobie ale głupie amerykany sobie totalnie nie radziły z ustawieniem tych amorów więc dostali produkt dla idiotów. Technicznie SA jest nawet trudniej/drożej produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie zaskocze, ale od imienia, przez ilosc tokenow, wage /109/, po ilosc skoku widla i brak dobicia to mam identycznie, tylko ile tam mam teraz psi= nie pamietam. Sag teraz mam na okolo 15%. Reszta moich wnioskow powyzej, koncze juz OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jakub_Kuba napisał:

amortyzator będe dopiero kupywał w styczniu 2019 roku. Mam nadzieję że Recon będzie wtedy tańsza 

Zasadź się na okazję - ja swojego kupiłem za 350 zł. Nówka ale z demontażu albo raczej przygotowany do montażu bo miał nabitą gwiazdkę i przyciętą rurę ale nie miał śladów po montażu szybkozamykacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
20 godzin temu, Jakub_Kuba napisał:

amortyzator będe dopiero kupywał w styczniu 2019 roku. Mam nadzieję że Recon będzie wtedy tańsza 

Czy Autor tematu może przeczytać swój wpis PRZED zatwierdzeniem? Kupywał? Recon tańsza? Naprawdę tak trudno pisać po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...