Skocz do zawartości
boborowerzysta

[hamulce] Okładziny do Tektro Auriga

Rekomendowane odpowiedzi

boborowerzysta

Witam,

Mam problem w swoim rowerze Kellys Spider 50 2015. Po dłuższej przerwie wróciłem do tego roweru i postanowiłem wymienić okładziny. Nie znalazłem w okolicy dokładnie tych samych które mam w rowerze jednak przeszukałem wiele sklepów i Allegro, znalazłem sporo ofert opisanych że są kompatybilne z hamulcami Tektro a niektórych opisach było wręcz Tektro Auriga.

Po przyjściu okładzin i wymianie, bez naciskania na klamkę praktycznie nie mam przerwy aby jeszcze wsunąć tam jeszcze tarczę. O ile na oko część ścierna jest podobnej grubości to mam wrażenie, że sam metalowy stelaż jest grubszy?

Pomijając czy są już żywiczne czy metaliczne, miałem dostęp do:

https://allegro.pl/klocki-hamulcowe-shimano-b01s-tektro-zywiczne-i7317777773.html?snapshot=MjAxOC0wNi0yOFQxNTo0ODo1Ny4wMzVaO2J1eWVyOzg0ODExNDUyNDQyMWU4MDc2ZGQ5ZWIwOTA1ZmNiOWMzMjA4MTg3YmYyMGRlNmM0ZmI2MjMxODhkNjQ1ZTMwYjA%3D

oraz

https://allegro.pl/okladziny-shimano-e01s-metaliczne-brm575-486-445-i5718430988.html?snapshot=MjAxOC0wNi0yNlQxODo1NTozNy4xODVaO2J1eWVyOzNmYmIwOWE0Yzc1NzYzZjU5ZTM4MWRhYmFhMWY2NGI3MTRhNWU1M2JlYjRhZjI1NzJkYjgyMDk3N2RlODQzZWE%3D

Macie jakieś sprawdzone pozycje/sklepy gdzie dobiorę okładziny do tych hamulców?

Tarcze jakie mam do założenia to Shimano SM-RT56-S 160 mm więc zdałby się żywiczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Powinny pasować. Do większości hamulców TEKTRO pasują klocki Shimano. Rozpychałeś tłoczki przed montażem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boborowerzysta

Tak, jutro zrobię zdjęcie na różnicę jak wygląda stary komplet a jak nowy.

Ale jakby ktoś w między czasie miał pomysł to byłbym wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta