Skocz do zawartości

[Rower] Specialized Rockhopper Comp 29" 2017 - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na jednym z portali ogłoszeniowych znalazłem rower Specialized Rockhopper Comp 29" z roku 2017. Czytałem kilka wypowiedzi na jego temat na różnych forach i zazwyczaj konkluzja była taka, że w cenie 3300 złotych (nowy) jest nieopłacalny. Ja natomiast trafiłem na bardzo mało używany egzemplarz za 2300 złotych. I tutaj stawiam pytanie - warto? Patrząc na specyfikację, model z 2018 jest gorszy od zeszłorocznego (przerzutka tył, amortyzator, i chyba piasty) i jest też od niego tańszy. Niepokoi mnie jednak kilka rzeczy:

- Korba jest na kwadrat - czy wymiana na wersję z Octalinkiem przebiegłaby bez komplikacji? Mógłbym kupić korbę z dwoma blatami czy musiałbym przerabiać trzyblatową?

- Rower ma napęd 2x9, łańcuch jest 10-rzędowy, manetki są 3x9 a przednia przerzutka ma oznaczenie 2x10 (i jest od SRAMa w przeciwieństwie do manetek) - czy taka mieszanina sprawi jakieś problemy w użytkowaniu? W modelu z 2018 jest podobna kombinacja więc mam nadzieję że nie, ale jednak wolę się dopytać ze względu na małą wiedzę w tematach rowerowych.

- Dętki mają zawór Presta, czy nie trafię na problemy przy zamianie ich na Schradera? Czy średnica otworu w obręczy jest taka sama dla obydwu typów wentyli?

Wybaczcie jeśli te pytania są głupie ale tak jak pisałem, moja wiedza w zakresie rowerów jest raczej średnia.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tutaj jest specyfikacja: https://www.specialized.com/us/en/rockhopper-comp-29/p/115498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, Kuba351 napisał:

- Korba jest na kwadrat - czy wymiana na wersję z Octalinkiem przebiegłaby bez komplikacji? Mógłbym kupić korbę z dwoma blatami czy musiałbym przerabiać trzyblatową?

Bez problemu zmienisz na octalink albo łożyska zewnętrzne i korbę 2 rzędową.

4 godziny temu, Kuba351 napisał:

- Dętki mają zawór Presta, czy nie trafię na problemy przy zamianie ich na Schradera? Czy średnica otworu w obręczy jest taka sama dla obydwu typów wentyli?

Otwór może być mniejszy ale nie musi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...