Skocz do zawartości

[rower] Trek superfly 9.6 jakie koła i korba


spike123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Mam do Was kilka pytań odnośnie nowego nabytku.Nie dawno zakupiłem Treka superfly 9,6 rocznik bodajże 2014.

Zastanawiam się nad wymianą korby i kół.Niby rzecz prosta,wcześniej byłem posiadaczem roweru na ramie alu z suportem hollowtech 2 więc dopasowanie korby na nie stanowiło problemu.Na stronie producenta w Treku zamontowany jest suport BB95 a z tego co widzę łożyska są schowane w ramie a korba to FSA F2000, 36/22.Myślałem na zmianą korby na model shimanowski XT i teraz nie wiem czy mam szukać odpowiednich modeli pod dany suport czy wystarczy użycie podkładek takie jak stosuje się w hollowtech 2.

A co do kół, na obecną chwilę koła seryjne Bontrager AT-850 z piastami Bontrager ale jakimi to nie mam pojęcia.Wiem że widelec z przodu to Reba z osią sztywną QR15 więc dobór koła jest oczywisty.Co do tyłu to w piaście Bontrager jest zastosowana jakąś przejściówka na 9mm z tego co wyczytałem,ale nie wiem czy z QR12mm czy Qr15 na 9mm.

I tu jest moje pytanie czy koła jakich szukam 12x100 15x142 i korba powiedzmy XT m785 jest odpowiednia?

Z góry za udzielenie odpowiedzi wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu masz konwertowalne haki, które umożliwiają montaż koła na osi 142x12mm. Jeśli teraz masz zwykłą ośkę, musisz kupić końcówki i sztywną oś Bontragera. Tak to wygląda:

https://salon-rowerowy.pl/ramy-haki/9633-elementy-haka-do-zestawu-trek-hardtail-convert-142x12-768682429259.html

https://strefasportu.pl/pl/p/Zacisk-piasty-BONTRAGER-HT-convert-142x12/8700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...