Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] piszczące hamulce


Shadow3m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcami tarczowymi, xt nowy modele, ale to jest tu raczej mało istotne... A mianowicie po paru jazdach zaczynają piszczeć i znacząco spada siła hamowania, ni mniej ni więcej typowy objaw zabrudzenia/zatłuszczenia. Niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, dotyczy to tylko przedniego hamulca, na początku myślałem, że może winne są fabrycznie założone klocki, więc wymieniłem na EBC gold, niestety było to samo, więc wymieniłem na kolejne metaliczne, rezygnując ze wszystkich czynności jakie mogły by mieć wpływ na zabrudzenie tarcz, tj. mycie roweru, jazda w gorszych warunkach... niestety parę jazd i to samo, jak pisałem dotyczy to tylko przodu, z tyłu wymieniłem również przy okazji na lepsze, ale problemu nie ma. Jedyne co mi przychodzi do łowy - choć teoria trochę naciągana - to bliskość goleni wew. amortyzatora (RS-1) czy to możliwe, żeby podczas pracy olej pylił w jakiś sposób na tarcze? ew. jakie mogą być inne przyczyny i co na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki olej z RS nie leje się kroplami na lewo i prawo, to nie ma szans zabrudzenia. Patrzyłeś czy tłoczki nie puszczają oleju? Przy wymianie klocków myłeś dokładnie tarczę za każdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesmaruj prowadnice klocków z zaciskach (i tylko prowadnice, nic innego) cieniutka warstwą smaru ceramicznego. Uważaj, żebyś nie pobrudził reszty. Smarujesz tylko tam, gdzie bok kocka (nie czoło) styka się z zaciskiem (nie z tłoczkiem). 

 

Np.

https://allegro.pl/pasta-ceramiczna-do-hamulcow-textar-ceratec-nwa-i7274424378.html

 

U mnie pomagało w 100% ZAWSZE.

 

Jak jeszcze nie kumasz to poszukaj na forum w moich postach - robiłem już rysunki i zdjęcia.

 

Np.:

https://www.forumrowerowe.org/topic/218054-hamulce-problem-piszczenie-tył-i-przód/

 

 

Edytowane przez Witboj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...