Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Suntour Raidon - do starej ramy


siti07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ponieważ zastanawiam się  nad kupnem amortyzatora " amortyzator SR SUNTOUR Raidon 27,5 XC R 120mm" do starej ramy firmy SHIMANO MAGNUM ELITE. Rama jest aluminiową dobrze wyważona i darzę  ją  sentymentem dlatego chciałem ja zostawić a rower wyremontować.  Stary amortyzator był firmy ZOOM i rura montażowa  jest cała prosta i ma 28,6 mm, a w Nowym amortyzatorów jest stożek  i jest tam też podany wymiar 28,6 mm tylko nie wiem czy to jest mierzone na początku czy na końcu rurki. Pytanie moje jest takie czy nowy amortyzator mi podejdzie czy będę musiał kupić  jakieś inne łożyska czy jakieś redukcje o ile są? Dziękuję  i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor 27,5 do ramy 26 wchodzi normalnie i nawet bardzo nie rzuca się w oczy różnica. Można wtedy założyć oba koła 26, przednie 27,5, albo najlepiej oba 26, tylko z przodu szerszą oponę. Pod warunkiem oczywiście, że wszystko na tarczach.

Natomiast sterówki stożkowej (tapered) do główki prostej nie wsadzisz. Są stery, które na to pozwalają, ale kosztują majątek i bardzo źle działają.

Tylko że nie wiem, skąd cały ten problem. SR Suntour Raidon można kupić bez problemu w wersji z rurą prostą, jest też normalnie dostępna wersja 26 cali, więc po co te wszystkie kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  bardzo za odpowiedzi. Właśnie liczyłem cały osprzęt i mi wyszło na takich słabych częściach  650zl a do tego jeszcze amor to myślę, że dla amatora jazdy jakim jestem za 1000zl spokojnie coś znajdę i jeszcze mi zostanie coś w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teraw niby sie da ale 27,5 jest wyższe od 26 ... Do tego pomysł ze skokoem 120 mm gdzie zoom w rowerach znalezionych na necie wygląda na max 80 mm ... I mamy karykaturę a nie rower ;).

@siti07 650 + amortyzator klasy Raidon wychodzi ci 1000 zł ? Chyba kpisz :D.

W rowerach budżetowych robi się tylko eksploatację i naprawy koniecznie potrzebne. W budżetówce tylko ślepy sentyment uzasadnia taki wydatek ... Słowem "inwestycja" nieco bez sensu ale to twoja kasa więc rób jak uważasz i uważaj jak robisz ... Mimo wszystko max czym bym się w tym rowerze interesował od Suntoura to XCR Air.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...