Skocz do zawartości

[Cross/Trek] Asfaltowo-leśny rower wyprawowy do 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W poszukiwaniu nowego roweru troszkę ugrzązłem w różnorodności ofert.

Z grubsza nakreśliłem takie uwarunkowania:

  • Zastosowanie: codzienny dojazd do pracy oraz podróże (weekendowe oraz dłuższe, do 1000km w jednym cugu)
  • Teren: w dojeździe do pracy 50% asfalt, 50% udeptane leśne drogi; w podróżach pewnie trochę więcej asfaltu
  • Wielkość: rama 21", koło 28"+
  • Typ: albo trek, albo dotrekowiony cross (bagażnik + pełne, druciane błotniki), czyli musi mieć wszystkie otwory i mocowania!
  • Ze względu na założony typ zakładam z góry wymianę opony na coś pokroju 1.8-1.9" z w miarę wyraźną tarką (z reguły w crossach widzę dość gładkie 1.5-1.6", w trekach zupełnie gładkie)
  • Większa opona również ze względu na własną wagę vs. zwykle niedelikatną jazdę (krawężniki, korzenie)
  • Stonowany (czyt. nieoczoj...) design, najchętniej ciemnoszary lub czarny, koniecznie mat

W poszukiwaniach trafiłem na następujące modele, które z grubsza zbliżone są do tego czego szukam, ale każdy ma jakieś wady :D

  • Trek DS 4
  • Giant Roam 0 Disc
    • wady: wstępnie chyba tylko brak remote locka do amortyzatora; nie używałem, nie wiem, na ile się sprawdza, ale wszystkie inne w tej klasie mają
  • Merida CrossWay XT
    • wady: nie jestem pewien kompletu mocowań z tyłu plus chyba najmniejsze zaufanie do marki
  • Kross Evado 9.0
    • wady: geometria (krótki) 

Byłbym szalenie wdzięczy za pomoc w wyborze ww. lub pomysł na alternatywę, ew. wytknięcie błędów w założeniach slash chłodną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...