Skocz do zawartości

[1700] rower dla ojca z 40-stką na karku, głównie na wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Forumowicze!

Stoję przed decyzją o zakupie roweru. Dane wejściowe:

Użytkownik: 

wzrost: 183 cm, waga: 82 kg, długość nogi do kroku +- 83 cm

Rower będzie używany:

  • Głównie na wyjazdy wakacyjne, (tj. transport samochodem na bagażniku rowerowym na haku, dziennie max kilkunastokilometrowe spokojne przejazdy w plenerze/terenie leśnym w towarzystwie dzieci)
  • Rzadziej po mieście (ale tutaj moje potrzeby do tej pory wyczerpywał rower miejski + no name "złomek", którego wartość przewyższa zapięcie)

Moje preferencje (o ile się da pogodzić to wszystko):

  • waga roweru do 17 kg (im mniej tym lepiej - transport) 
  • preferuję wyprostowaną sylwetkę podczas jazdy
  • błotniki, stopka, możliwość montażu bagażnika/koszyka (te elementy ma mój "złomek" i się przydają. Natomiast nie muszą być)
  • nie zależy mi na amortyzatorach (może dlatego, że nigdy nie jeździłem z nimi ;) - tj. mogą być, ale nie muszą (z uwagi na wagę roweru).

O co się pytam:

  1. Po poczytaniu wydaje mi się, że +- może pasować Spartacus cross 4.0, pytanie na ile będę musiał się "kłaść" podczas jazdy na nim?
  2. Jaki rozmiar ramy/kół byście sugerowali?
  3. O wszelkie sugestie i porady ;)

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteś w tych rejonach budżetowych :) - to kands maestro 2018 (plusy deore z tyłu i  korba na octalink). Ale jesli wolisz bardziej pionową pozycje to raczej nie crossowy a trekkingowy (odpadnie tez dobieranie blotników, bagażnika itp -  co może być tak wadą jak zaletą - zależnie czy wolisz własną inwencję czy zdanie się na producenta). Rama raczej 19" o ile noga 83 jest dobrze zmierzona.

Jeśli wolisz pozostać na poziomie spartacusa crossa 4.0, to również kands maestro 2017 / lazaro integral V3 pod rozwagę.

A z trekkingów lazaro senatore / kands elite / spartacus premier - im wyższe cyferki tym lepiej -  lub romet wagant 4.0 jak juz się zaczna promocje na niego...

W przypadku trekkingów niewykluczone że wejdziesz na ramę 21 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku crossow kands/spartacus/lazaro biorąc pod uwagę wzrost i ze chcesz wyprostowaną pozycję, to rama 19". Trekking 21" może byc dobry. A nie z produkcji Transrower zobacz romet orkan 4/wagant 4, unibike flash eq, northtec caledon/bergon, który się mieści w budżet. Wyposażenie nieco gorsze, ale zdecydowanie mniej  dziwne ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...