Skocz do zawartości

[Kaseta Shimano Alivio CS-HG400] wymiana starej kasety na nową


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jestem totalnie zielony w temacie rowerów, chciałbym wymienic kasete w moim rowerze Kross Hexagon x3, 

W tym momencie posiadam kasete 7 rzędową a chciałbym załozyć kasetę 9 rzędowa i teraz mam takie pytanie

czy ta kaseta będzie w ogóle pasowac czy nie wejdzie ?

Kaseta jest 9 biegowa Stopniowanie 12x36

Przepraszam jeżeli założylem w złym miejscu post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Upewnij się że masz kasetę 7s a nie wolnobieg 7s. Jeśli to drugie to żeby założyć kasetę trzeba będzie wymienić koło (ewentualnie samą piastę, ale będzie to raczej nieopłacalne)

2) Nie da się ot tak założyć kasety 9s w miejsce 7s i zostawić reszty gratów bez zmian. Potrzebne będą jeszcze obsługujące to manetka i przerzutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo, ale ogólnie nie polecam, bo tylko same kłopoty z tym egzotycznymi wolnobiegami.

Pierwsze co się może przytrafić to to, że taki wolnobieg się wcale nam na piastę nie zmieści - zwykle się mieści, ale ryzyko jest, że będzie tarł o haki. Druga poważniejsza kwestia jest taka, że montaż tego czegoś dodatkowo obciąża łożyska w kole, bo wyższy wolnobieg = dłuższe ramię i bardziej gniemy piastę. Ja mam zimówkę z wolnobiegiem 5 rzędowym i ostatnio zaczęło mi koło strzelać - 1200 km po mieście i ośka wygięta do wymiany. Dej Pan spokój:down:

Jak już jest kaseta to zainwestować w koło i będzie spokój na dłużej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...