Skocz do zawartości

[kolano] bol lewego kolana -jak zmienic ustawienie siodla?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

jak w temacie - mam  bol lewego kolana w miejscu zaznaczonym strzałką, nawet po jezdzie 5minutowej. pytanie - jak zmienic ustawienie siodla - przod czy tył i o ile na poczatek? teraz mam na srodku podziałki, i  płasko, ale moze je obniżyć nieco?

siodlo podnosilem w górę (o 0,5cm) ale nie pomoglo, gorzej tez nie jest. mozliwe ze mam teraz dość wysoko, ale jak nizej to gorzej mi się jezdzi (brak pary ;)

dzieki za porady

kolano.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle, w spd jest jeszcze gorzej. rtg kolana mam zrobic? co najlepsze, rok temu o tej porzed tez mialem cos takiego, ale przeszlo w sierpniu/wrzesniu. troche pozno ;(

teraz jezdze na ustaiweniach ktore w zeszlym roku byly OK - brak bólu.

Edytowane przez mike78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Nie chciałam zakładać nowego wątku, bo i tak jest ich już tutaj sporo. Mam spore problemy z lewym kolanem po dłuższych przejazdach. Czuję jakby nie chodziło płynnie – słychać delikatne strzykanie i pojawia się ból.

Jako że mieszkam od niedawna za granicą, a do lekarza nadal chodzę w Polsce (mam pewne opory i nie znam tak dobrze języka), chciałabym zapytać – czy jesteście w stanie polecić mi jakieś domowe sposoby, ewentualnie suplementy diety (byleby były dostępne za granicą) – na czas leczenia. Póki co znalazłam taki produkt:  ****** - niestety kompletnie się na tym nie znam, dlatego wolę dopytać bardziej doświadczonych.

Kluczowe pytanie jest jednak inne – czy mogę kontynuować trening czy powinnam odpuścić? Jeśli mam odpuścić, to czy warto cokolwiek stosować?

Będę wdzięczna za pomoc,
Pozdrawiam
 

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mialem podobny problem na początku roku. Ból pojawiał się zwykle po przejechaniu około 30-40 km i był nie do zniesienia. Kilka razy wracałem do domu pedałując jedną nogą i cieszę się, że miałem SPD :)

U mnie ból był związany z długą przerwą w jeżdżeniu na rowerze. Po kilkunastu tygodniach krótszych wyjazdów przeszło. Teraz czasami odczuwam dyskomfort, ale jakiś czas jeszcze musi upłynąć nim wszystko wróci do normy.

Warunkiem regeneracji są minimum kilkudniowe przerwy w jeżdżeniu oraz poprawna pozycja na rowerze. Swojej szukalem przy okazji kilku jazd i testowania kiedy jest lepiej.

Teraz wydaje mi się, że doszedłem do optymalnej pozycji i kolano nie doskwiera.

 

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ból w kolanie może być spowodowany złym ustawieniem bloków i wyprzedzaniem przez kolano osi pedału...ale nie musi. Może być oznaką stanu zapalnego w samym kolanie, napięć pod kolanem ze stopą włącznie. Idź do rodzinnego po skierowanie na rtg. Jak nic nie wyjdzie to usg,a jak tam nie wyjdzie to NIE IDŹ do ortopedy tylko do fizjo/osteopaty. Sprawdzi punktu spustowe, napięcia powięziowe, miednicę, czy nie przestawiona itp. i pewnie pomoże. Na szybko co możesz zrobić to zmniejszyć ilość godzin na rowerze, a o tej porze roku lepiej odpuścić, rollować całe ciało, rozciąganie całego ciała, roluj stopę na piłce golfowej. Pamiętaj, że w ponad 70% przypadków ból kolana jest skutkiem dysfunkcji w innym obszarze naszego ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...