Skocz do zawartości
micmar13

[do1500] rower do jazdy po lesie, polach i asfalcie

Rekomendowane odpowiedzi

micmar13

Witam,

Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o wybór i zakup roweru.

Mam 185 cm i ok 105 kg, szukam roweru do jazdy po starych drogach asfaltowych, ubitych leśnych i polnych i odcinkach nieubitych piaszczystych drogach (np. dojazd do jeziora).

Chciałbym na taki rower przeznaczyć do 1500 zł z tego co czytałem po różnych forach najlepszy byłby chyba jakiś trekkingowy ale ja się nie znam więc proszę o pomoc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WaGiant

Do takiej jazdy najlepszy będzie rower crossowy ( z pominięciem odcinków piaszczystych ) . Czyli podobny do trekinga ,  też na kołach 28" ale bez błotników , bagażnika itp .  Na piachy dużo lepszy będzie rower na szerokich oponach czyli MTB . Było ostatnio kilka tematów dotyczących MTB i crossów za ok 1500 zł . Poczytaj . Nic nowego nikt nie wymyśli , a wybór sensownych ( nowych ) rowerów jest niewielki . Gdybyś chciał wydać 2-2,5 tyś więcej przyzwoitego sprzętu by się znalazło .

Edytowane przez WaGiant

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zkompasempl
      Przez zkompasempl
      KOMPAS WIKINGÓW- IMPREZA NA ORIENTACJĘ, SZWECJA 2020

rowerem: 26-28 marca 2020

pieszo: 16-18 kwietnia 2020

Na początku wiosny 2020 gdyński klub InO „Z Kompasem” zaprasza wszystkich aktywnych na pieszą i rowerową imprezę na orientację pt. „Kompas Wikingów”.

Czeka nas pasjonujący rejs promem do Karlskrony oraz sportowa rywalizacja w otoczeniu skandynawskiej przyrody: wśród skalistych szkierów; w polodowcowym terenie- pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze.

Bądźcie aktywni, koniecznie wypłyńcie z nami w rejs do Szwecji i odnajdźcie ukryte wśród skarbów skandynawskiej przyrody lampioniki.

Info/ zapisy: www.zkompasem.pl

Śledź nas: facebook.com/zkompasem

• Gość Damian
      Przez Gość Damian
      Jaki rower najlepszy w kwocie do 1000zl:
      -górski 
      -kola 26 27 27.5 28 29 cali
      -rama 18 lub 19 cali
      Bardzo proszę o podpowiedzi 
    • Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?
    • CzarnyKOOT
      Przez CzarnyKOOT
      Witam posiadam rower Indiana x-Pulser 1.6 i chciałbym zainstalować w nim hamulce tarczowe i nie wiem czy adapter będzie pasował, i czy jest potrzeba zmiany kół
      do instalacji tarcz. Zdjęcia roweru (wiem ,z internetu) i prosił bym was o pomoc  (w miarę możliwości prosił bym o link do adaptera i w razie potrzeby zmiany do kół)

• TenShino
      Przez TenShino
      Siemka,
      Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych rowerów:
      Demo 8 2012
      Mondraker summum 2012
      Oba znalazłem używane w idealnym stanie technicznym i bardzo dobrym wizualnym. Może polecicie jakąś inną używke do fr dh (cena bym wolał do 5 tys aczkolwiek 7 tys to maks)