Skocz do zawartości

[zakup] jaki rower za 6000 zł dla mnie?


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie mi proszę rowerek za 6000 zł.

Mam 198 cm, 90 kg, długie nogi, długie ręce. Do tej pory jeździłem XC 26'' trasy 100 km po asfaltach/w górach,  czasem zjazdy po kamolach, po mieście, na zakupy. Bardzo lubię agresywną jazdę (w górach) i czasem chyba brak mi full suspension, ale nigdy na takim rowerze nie jeździłem więc nie wiem jakby to się pogodziło z całodniowymi wypadami w góry, gdzie pod górę wjeżdżam tak często jak zjeżdżam. Nie ścigam się, ale wolę mieć sportową pozycję na rowerze niż siedzieć odchylony jak na tronie.

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Cube Reaction SL 2018 - rama 23'' za 7000 zł. Czy to dobry wybór? Koła kiepskie, ale reszta chyba w porządku.

Mam 198 cm a w kroku 98 cm, czy to dobry rozmiar? Usiadłem (nie jeździłem) na innym Cube 23'' (ponoć ta sama geometria) i siedziało mi się całkiem kiepsko, musiałem się mocno pochylać i garbić mimo wszystko, ale może wystarczy siodełko przesunąć do przodu, a może mam krótki tułów bo kończyny mam długie raczej.

No właśnie, czy jeśli tułów jest nieproporcjonalnie krótszy (nie wiem na pewno, nie mierzyłem tułowia) a ręce długie to odległość między kierownicą a siodełkiem powinna być mniejsza? Na co zwracać uwagę w geometrii jeśli mam krótki tułów i długie łapy?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

 

Czy lepszy 21''?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

Jakie pomiary siebie podać by ktoś mógł lepiej to ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 będzie za mały.

Mam 194cm i jeżdżę na Cube GTC SL 23" z mostkiem 10cm. Pozycja jest normalna sportowa.

 

7000 to za dużo za rower w którym koła do wyrzucenia na starcie. W sumie wyjdzie Cię 9000.

Za tę kwotę możesz złożyć mtb na lekkich kołach poniżej 11kg z pedałami. Swój złożyłem na xt, kołach 1650g DT350s, lekkie szprychy, obręcze mocniejsze XM401, manitou pro za mniej niż 7000 całość. Waga 10.9kg w tej chwili z pedałami, a będzie mniej. Zejdę jeszcze koło 500g na rurkach i paru drobiazgach.

W niemcowni możesz kupić tą ramę za 200 ojro.

W decathlonie masz gotowy rower do ścigania za niewiele ponad 5000 w podobnej wadze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...