Skocz do zawartości

d1scoo

Rekomendowane odpowiedzi

Śruba od mostka powinna opierać się na rurze sterowej, daj zdjęcie bez kapsla pod kątem od góry. A zniwelować to albo wymienić rurę sterową, albo zjechać tą pokrywę od sterów, ewentualnie wymienić na niższe. Miski dobite do końca? Bo mam wrażenie że górną dałoby jeszcze trochę wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.06.2018 o 21:10, d1scoo napisał:

Witam, mam problem ponieważ skladam rower i zobaczyłem że mam lekko za krótką rure sterową i mam pytanie czy moge tak jeździć i czy da się to jakoś zniwelować 

Teoretycznie da się: zastosować niższe stery i inny, niższy mostek, 5mm dałoby radę uzyskać, ale musisz to sobie dokładnie pomierzyć. Jeśli rura sterowa bedzie nieco niżej niż górna krawędź mostka, np. 2mm to już będzie dobrze. Najlepiej, jeśli rura sterowa wystaje nad mostek jakieś 2mm, wtedy nad mostek pod dekielek dajemy pokładkę 5mm i mamy bezpieczne, najmocniejsze połączenie mostka z rurą, które dodatkowo przyzwoicie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kolmark napisał:

Najlepiej, jeśli rura sterowa wystaje nad mostek jakieś 2mm, wtedy nad mostek pod dekielek dajemy pokładkę 5mm i mamy bezpieczne, najmocniejsze połączenie mostka z rurą, które dodatkowo przyzwoicie wygląda

Standardowo rura powinna się kończyć poniźej mostka. Typowy kapsel ma od dołu podtoczenie, które wchodzi w otwór w mostku i centruje kapsel. Dlatego rura powinna być niżej od górnej krawędzi mostka o grubość podtoczenia + "troszeczkę". Żeby był minimalny luz pozwalający śrubie kapsla skasować luzy łożyskowe. Przedłuźanie rury o te kilka mm i dodawanie podkładek na górę to poprawianie producentów i wg. mnie nie ma żadnego wpływu na siłę mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno się dawać podkładek na mostek i na to dekielka. Podkładki nie są fazowane (to, o czym wspominał Garlock) i nie osiadają dobrze na mostku / nie centrują się. Jeżeli obniżamy mostek to sterówka powinna zostać przycięta tak, żeby 'kapsel' można było montować bezpośrednio na mostku. Od góry sterówki do krawędzi mostka powinno być 1-2mm luzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eazy : Byłoby może tak jak piszesz, gdyby kapsel służył do mocowania czegokolwiek. Tak jednak nie jest, jego rola kończy się po skasowaniu luzów i dokręceniu śrub mostka. Potem możesz już sobie ten kapselek wykręcić, łącznie z podkładkami które ewentualnie są powyżej mostka i schować do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mostek ma "komin" wysokości 35mm, poszukaj takiego który będzie miał 30 (od groma tego jest) i będzie w sam raz. Ja bym tak jak masz teraz nie jeździł, chyba że po bułki. Mostki co mają pełny komin to sobie i centymetra może brakować - tutaj to górna obejma trzyma Ci 1/4 wysokości? To jest aluminium... zębów szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...