Skocz do zawartości

[1000zł] Używany rower, asfalt/szuter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam roweru za kwotę około 1000zł, może być używany lub nowy... W tym temacie jestem zielony, więc proszę was o pomoc. Mam 183cm wzrostu i 80kg. Głownie asfalt, ale drogi szutrowe czasami też, więc nie chce typowo na "asfalt". Jestem z Podkarpacia więc używane tylko z tych okolic.

Znalazłem kilka ofert:

https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-series-4-4400-CID767-IDoOa7M.html

https://www.olx.pl/oferta/markowy-rower-sd-rama-alu-kola-26-shimano-amortyzator-tanio-CID767-IDtj6UT.html

https://www.olx.pl/oferta/rower-kross-nowy-CID767-IDtChzR.html

Za nowy mogę zapłacić Max 1200zł, używany chciałbym kupić do 1000zł

Co wybrać? Może ktoś ma lepszą propozycje..

Z góry dziękuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sthEn napisał:

Chodzi o rower typu cross, a nie marki Kross.

Chodzi o rower tego typu: https://allegro.pl/2018-mocny-cross-lazaro-integral-v2-men-acera-19-i7227203730.html

Miałem, jeździłem, polecam :)

Za 1200 zł kupi niezajechaną używkę w bardzo dobrym stanie ( polecam Allegro przeglądnąć ) na osprzęcie 2-3 klasy wyżej, o amortyzatorze nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, killqio napisał:

Mógłbyś coś doradzić w wyborze? Jestem z okolic Ropczyc (Podkarpacie) Wiec najlepiej podkarpackie/ewentualnie małopolskie bo chciałbym rower odebrać osobiście..

Przeglądaj ogłoszenia. Ja sam kupiłem 3 miesiące temu Lazaro za 1400 zł, potem trafiła mi się używka na Rock Shox i Deore i powiem Ci, że ten używany płynie a nie jeździ. Na szczęście kuzyn odkupił ode mnie Lazaro ;) 

W Rzeszowie, Krośnie, Jaśle, Gorlicach, Sączu mnóstwo używek widziałem od ludzi w bardzo dobrym stanie i w zakresie cenowym jaki wyznaczyłeś. Szukaj na OLX/Allegro i wklejaj tu co znajdziesz to Ci ludzie pomogą ( handlarzy rowery omijałbym bo mało ich jest solidnych, a ludzie sprzedają używane naprawdę w dobrym stanie )

 

Masz na Deore CUBE: https://www.olx.pl/oferta/rower-cube-analog-CID767-IDwoHS1.html#eb4a7c7dc0

i pamiętaj próbuje negocjować cenę bo używane ciężko sprzedać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Biesz766 napisał:

Za 1200 zł kupi niezajechaną używkę w bardzo dobrym stanie ( polecam Allegro przeglądnąć ) na osprzęcie 2-3 klasy wyżej, o amortyzatorze nie wspomnę.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jednak laik kupujący używany rower to krótka droga do 5 tematów na forum dziennie z prośbą o pomoc przy "nowym" nabytku. Nie trzeba zaczynać od Deore/XT na siłę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie trzeba zaczynaj od TOPu, ale jak się wpakujesz w jakiś amor szajs i coś z przerzutek dziadowskiego to się zniechęcisz. Dlatego ja jestem przekonany, że jak nowy to niestety ale nie kupisz nic fajnego poniżej 2k, a więc lepiej wydać te 1200-1400 za używkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z rowerów proponowanych przez NorthAngel82 nie będzie dobrym wyborem . To wszystko marnej klasy rowery rekreacyjne , można by je nazwać terenowymi ale w granicach rozsądku .

Do zastosowań jakie opisałeś najlepszy będzie rower crossowy . Czyli koła 28" i średnio wąskie opony ,np. 700x35C . Szukaj czegoś co ma 24biegowy napęd . Tzn odpuść sobie 21 biegów i nie o ilość chodzi tylko o zastosowane rozwiązania . Rozmiar ... chyba 19" .

Z drugiej strony skoro jesteś z podkarpacia to będziesz pewnie jeździł w pagórkowatym terenie . Rower MTB też mógłby się nadać ze względu na lżejsze przełożenia . Tylko opony musiały by być na asfalt czy lekki teren . Może trzeba by zmienić na węższe , a dodatkowy koszt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, killqio napisał:

Z hydraulikami bywają taniej - szukaj w Rzeszowie ( niedawno był za 800 zł w bardzo ładnym stanie )

 

32 minuty temu, killqio napisał:

"Justynę" i jej rowery olej- widziałem w maju jej w super stanie Treka

32 minuty temu, killqio napisał:

nie, nie i nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Biesz766 napisał:

Za 1200 zł kupi niezajechaną używkę w bardzo dobrym stanie ( polecam Allegro przeglądnąć ) na osprzęcie 2-3 klasy wyżej, o amortyzatorze nie wspomnę.

Taa, pewnie. Będąc zielonym temacie rowerów bezbłędnie odróżni zajechany napęd i rozsypujący sie amor od  tych w dobrym stanie. Za 1200 glownie na asfalt się kupuje Lazaro v2 i się jezdzi z przyjemnością nowym rowerem.

PS Nie zwracaj uwage na Northangel82, kolega jest trolem i podsuwa różne bezsensowne opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek albo Kross ( oczywiście jeśli decydujesz się na MTB )  . Tylko że na podstawie  skąpego  opisu  Treka nie da się  ocenić osprzętu . A na podstawie zdjęć nie można stwierdzić stanu roweru/rowerów  . Nie znamy nawet rozmiarów ramy . Jeśli się zdecydujesz to powinieneś pojechać z kimś kto się na rowerach zna . Ceny porównaj z allegro bo wydają się niemałe .

Kupno roweru Lazaro , Kands wydaje się sensowną propozycją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...