Skocz do zawartości

[hamulec] Uszkodzenie hamulca


olek741

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z hamulcem Shimano BR-M365. Polega on na tym, że jakbym zacisku nie regulował to tarcza i tak trze o klocki. Mam ten problem od czasu drobnego potrącenia. Samochód uderzył we mnie od lewej strony akurat przy hamulcu. Tarcza nie mogła mocno oberwać, bo nie jest na tyle krzywa żeby jej się nie dało ustawić. Jeśli rower stoi do góry kołami wszystko kręci się idealnie nic nie trze. W momencie gdy stoi na kołach i jadę to zaczyna się zew godowy... Może to być spowodowane uszkodzeniem piasty lub amortyzatora? 

Koło to jakiś Joytech, a amortyzator SR Suntour XCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwosci jest kilka, ale ja bym najpierw sprawdził, czy nie jest wygięta goleń górna lub korona amora. Jak masz amor rozciągnięty (rower do góry kołami) to wszystko jest OK. Jak wsiadasz, to goleń górna wsuwa się w dolną. Teoretycznie są one współosiowe, ale jeśli po wypadku goleń górna się wygieła, to w miarę wsuwania rozstaw między goleniami dolnymi próbuje się zmieniać. Oczywiście piasta trzyma na dole golenie dolne, wiec amor zaczyna się wyginać. A zacisk do niego przykrecony przemieszcza się i trze. Unieś koło do góry (odciążysz amor) i zakręć kołem. Jak nic nie trze to zacznij dociskac kierownicę do dołu i poproś kogoś niech obserwuje czy zacisk nie zaczyna zmieniać położenia wzgledem tarczy. To bylby pierwszy krok przy "troubleshootingu" jak mawiaja Angole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...