Skocz do zawartości

[Serwis] amortyzatora Manitou Nixon rtwd 115 – 145mm


ojciec35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Posiadam amortyzator przedni pod koło 26 cali Manitou Nixon rtwd 115-145 mm

Lewa goleń –kąpiel olejowa prawa  powietrze i kąpiel

Lecz niestety po kilu latach użytkowania Amor się coraz bardziej zapadał i gorzej pracował pomimo że bardzo często go psikałem Brunonem

Teraz w ogóle nie odbija –nie rusza się, do tego jeszcze doszło uszkodzenie w postaci zerwania gwintu w mocowaniu dolnej śruby pod hamulec, kawałek śruby został 1)środku tak 3-4mm, i zerwałem gwint.

Byłem u serwisanta dość dobrego – stwierdził mi że w prawej goleni tam gdzie jest komora powietrzna przedostał się olej do drugiej komory –ale nie wie czy go przeserwisuję – części są produkowane do amorów do 10 lat wstecz a mój jest z 2004roku.

Ja go kupiłem jako używany – i bardzo ładnie pracował

Mam na niego kupca -wołam 580 zł 

Ale jak oglądam te amory na  allegro – i do tego jest trudno dostać jakiegoś bombera ze skokiem 100-140mm który byłby nie taperowany pod koło 26 cali najlepiej pod zacisk 9mm ten najstarszy .

Jeszcze nie wiadomo jaki się kupi w jakim stanie jakimi ukrytymi wadami-a już kilka razy się naciołem przy kupowaniu innych części rowerowych, zawsze było coś nie tak –pęknięcie –nieprawidłowa praca itd.

Dlatego myśle go naprawić –sam koszt serwisu Amora około 120-130 zł z uwagi na komorę powietrzną, no w swoim zakresie muszę jeszcze wykonać nowy gwint w mocowaniu hamulca –nie wiem czy nagwintować na większą śrubę czy gdzieś zakupić specjalne gwinty metalowe –tuleje które Se wkręca –ale są to dość duże koszty

Myśałem ewentualne aby kupić szpilkę z gwintem  i dociąć na odpowiednią długość i przykleić ją jakimś klejem  do metalu na stałe  i przykręcać hamulec nakrętka od zewnątrz- ale ktoś mi powiedział że może obcierać hamulec o tarczę

Proszę o poradę w serwisowaniu tego amortyzatora

Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...