Skocz do zawartości

[hamulec] tarczowy -obcierająca tarcza o zacisk hamulca


ojciec35

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich!

Posiadam  hamulec hydrauliczny shimano  Deore br m 555 -mocowanie starego typu ,,IS'' -wkręcane  śruby od boku.

Koło posiadam nowe splecione 26 cali dartmor fortress na piaście Sram 9.0 SL -do niej jest dokładany specjalny adapter pod tarczę hamulcową.

Jak włożę koło to koło kręci się parę cm i obciera tarcza hamulca nie w miejscu zaciskania klocków a na wzmocnieniach  tarczy na 9 ramionach  (pająku)na pokazanym poniżej zdjęciu , próbowałem wszystkiego -zmieniałem tarczę i tak samo , tarcza obciera bardzo mocno o zacisk w miejscu mocowania dolnej śruby-żadna podkładka nic nie da ponieważ wtedy bardziej hamulec się przesuwa w stronę tarczy i w ogóle koło się nie obraca.

Byłem u serwisanta -serwisant stwierdził że trzeba  hamulec nowy kupić z adapterem na pm abym mógł regulować zacisk- koszt nowego hebla jakiegoś nowego najtańszego hebla to jakieś 300 zł

Wcześniej miałem  przy tej  samej ramie obręcz splecioną mavic 219 -26 cali na piaście dia campe NZ i nigdy mi się nie zdarzyło aby tarcza tak obcierała jak zakładałem za każdym razem i ściągałem koło.

Myślę że to wina piasty - a właściwie adaptera który bardzo wystaje w kierunku tarczy - jest za gruby  - i stąd to obcieranie

Myślę hamulec trochę przeszlifować pilnikiem w miejscach mocowania śrub -tak na 1 mm niecały .

Poniżej przesyłam zdjęcia

 

obcierająca tarcza hamulcowa 2.PNG

 

obcierający zacisk deore br 555.jpg

Edytowane przez ojciec35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dedykowany adapter z fabryki tylko i wyłącznie do tej piasty -oryginalny adapter!!!!!!!!!

adapter jest mocowany na zakrętke  -i dodatkowo dla stabilizacji jest przykrecany na 3 imbusy od góry 

taka dokładnie piasta tylna jak na zdjęciu 

https://www.worthpoint.com/worthopedia/sram-0-sl-disc-hub-front-rear-mtb-171228423

Edytowane przez ojciec35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...