Skocz do zawartości

[Kierownica] alu do MTB


firefoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możecie polecić jakąś kierownicę do MTB?

Pora pożegnać się z wąską kierownicą i rogami...

Wymagania:

- aluminium (nie uznaję kierownicy i mostka z chińskiego karbonu a markowe będą poza budżetem)

- prosta

 - około 720 mm (zawsze można przyciąć)

- rozsądna waga (będzie używana w maratonach MTB)

- rozsądna cena (ścigam się hobbystycznie i nie mam sponsora)

Mile widziane jakieś linki do allegro, ali, ebay.

Myślałem np. o czymś takim: https://pl.aliexpress.com/item/-/32832558743.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.517f3c00rt158y

albo KLS Expert FlatBar lub Pro Koryak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można złego powiedzieć o kawałku prostej rurki ... ;)

Weź to co lepiej pasuje kolorystycznie do roweru :). Kierownice z alu to w zasadzie nic wiecej niż rurka one za bardzo od siebie się nie różnią jak nie są jakoś nadmiernie wylajtowane to też nie ma obawy że pękną. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można można ;) Różnice w masie rzędu 30-40% dla kierownic o tych samych wymiarach. Różnica w cenie kilkaset % ;). Wykorzystywane co najmniej dwa popularne stopy alu itp...

Poza tym tutaj mogą pojawiać się (i pojawiają) marki typowo wirtualne nie mające z produkcją nic wspólnego a brandują jedynie czystokrwiste produkty chińskie (znane np. pod marką Wake).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przewrotnie zrozumiałeś moją wypowiedź. Zasugerowałem jedynie, że zamiast kupować markę X (nawet wspomnianą powyżej) za cenę Y można kupić ten sam produkt pod "marką" Wake za cenę Y/5. Taka "sztuczka" wychodzi w przypadku niewielkiego odsetka(/u?) drobnych komponentów. Zwykle nawet jak produkcja chińska to brand-owner ma wyłączność na dany wzór itp. Tak więc nie kupisz np. ramy treka czy speca pod inną nazwą za ułamek jej ceny.

A co do przedmiotów w moim domowym otoczeniu to gdybym wyrzucił co chińskie to sporo by jednak zostało bo raczej staram się przywiązywać wagę do kraju produkcji nie tylko do marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam kiery, rozważałem chiński karbon ale odeszła mi ochota na ryzykowanie zdrowia po ostatniej lekturze na ten temat, więc zostaje przy alu. Jeszcze nie zdecydowałem co to bedzie ale Pro Koryaka rozważam mocno, patrzyłem tez na FUNN Flame On, ale jest tylko prosta i niezbyt szeroka a ja celuje w giętą 760.

 

@firefoksw jakich cyklach startujesz jeśli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
46 minut temu, Dokumosa napisał:

A co do przedmiotów w moim domowym otoczeniu to gdybym wyrzucił co chińskie to sporo by jednak zostało bo raczej staram się przywiązywać wagę do kraju produkcji nie tylko do marki.

ale przeczysz samemu sobie proponując w kolejnym poście zakup u skośnookich braci.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...