Skocz do zawartości

[rower szosowy-kupno] Triban 540


Bikemator

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, orientujecie się może czy do Tribana 5a (rocznik 2014, karbonowy widelec z przodu) również wejdą te kojaki 35mm?

Już byłem prawie zdecydowany że jutro pójdę do decathlonu po tribana 100, ale znalazłem w moim mieście właśnie taką używaną piątkę w tej samej cenie. Trochę się jednak boję że zniszczę rower na krawężnikach - jeździł będę głównie po mieście ze słabą infrastrukturą rowerową i niestety nie uniknę tego.

Z tego co udało mi się znaleźć, oficjalnie ten rower przyjmuje max 28mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michau82 napisał:

Panowie, orientujecie się może czy do Tribana 5a (rocznik 2014, karbonowy widelec z przodu) również wejdą te kojaki 35mm?

Już byłem prawie zdecydowany że jutro pójdę do decathlonu po tribana 100, ale znalazłem w moim mieście właśnie taką używaną piątkę w tej samej cenie. Trochę się jednak boję że zniszczę rower na krawężnikach - jeździł będę głównie po mieście ze słabą infrastrukturą rowerową i niestety nie uniknę tego.

Z tego co udało mi się znaleźć, oficjalnie ten rower przyjmuje max 28mm.

Nie ma opcji, że wejdą 35, ja z tyłu wrzuciłem 28tki a z przodu mam podkładki w widelcu w samych mocowaniach aby z przodu nie tarło o szczęki hamulca :) dlatego tył 28 a przód 25 jeśli chcesz bez modyfikacji roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem Indiana Arrow wymieniając mu widelec na karbonowy z większym prześwitem. Opony 35C wchodzą ale z tyłu są już tylko 3 mm luzu do poprzeczki mocowania hamulca.

W sumie da się jeździć choć po zimie błoto z opon zdarło tam lakier i trochę aluminium:

https://szosa.org/topic/22796-indiana-arrow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michau82 napisał:

Kurcze, byłem przekonany że 28 to spokojnie przyjmie zarówno przód jak i tył. W tym układzie chyba jednak wrócę do opcji tribana 100.

A możesz napisać jakie masz dokładnie opony?

Duro Hypersonic 28c, na szerokość i wysokość mają 28 +/- 0,5 mm także i tak jest dobrze z wymiarem, aczkolwiek jak się zorientowałem, że koło siedzi za blisko hamulca to już był wypolerowany od spodu przez oponę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 89neo napisał:

Duro Hypersonic 28c, na szerokość i wysokość mają 28 +/- 0,5 mm także i tak jest dobrze z wymiarem, aczkolwiek jak się zorientowałem, że koło siedzi za blisko hamulca to już był wypolerowany od spodu przez oponę :D

No to bieda, po mieście nie polatam na tym.

Jeszcze dla potwierdzenia, masz dokładnie model triban 5a z hamulcami b-twina, karbonowymi goleniami z przodu i alu na tyle? Pytam bo z tego co wyczytałem to na przestrzeni lat specyfikacja się zmieniała. Były wersje z hamulcem shimano sora, albo z całymi widłami alu i wszystkie miały na ramie napisane "triban 5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michau82 napisał:

No to bieda, po mieście nie polatam na tym.

Jeszcze dla potwierdzenia, masz dokładnie model triban 5a z hamulcami b-twina, karbonowymi goleniami z przodu i alu na tyle? Pytam bo z tego co wyczytałem to na przestrzeni lat specyfikacja się zmieniała. Były wersje z hamulcem shimano sora, albo z całymi widłami alu i wszystkie miały na ramie napisane "triban 5".

Ja mam 500setkę na pełnej sorze jak na dole, ale na hamulcach btwin / shimano nie zyskasz 5 mm, żebyś miał zapas 1 mm co najmniej przy 32.

TRIBAN 500.jpg

TRIBAN 5A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 89neo napisał:

Ja mam 500setkę na pełnej sorze jak na dole, ale na hamulcach btwin / shimano nie zyskasz 5 mm, żebyś miał zapas 1 mm co najmniej przy 32.

Ok, dzięki za pomoc. Uczepiłem się tego pomysłu, ale widać czas go na dobre porzucić i pomyśleć jednak o innym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michau82 napisał:

Ok, dzięki za pomoc. Uczepiłem się tego pomysłu, ale widać czas go na dobre porzucić i pomyśleć jednak o innym rowerze.

Kumplowi już poradziłem, że na tył śmiał 28 może włożyć, ale na przód max 25 dla bezpieczeństwa. Powiem Ci, że 28 jest już i tak mega komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...