Skocz do zawartości

[rower szosowy-kupno] Triban 540


Bikemator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zapragnąłem trochę pojeździć szybszym rowerem. Ot - przejechać się na wycieczkę, dojechać do pracy etc. Ścigać się nie będę. Chciałbym mieć możliwość zamontowania kiedyś do roweru grubszych opon. Chcę też, żeby geometria była w miarę wygodna. Po wnikliwej analizie wydaje mi się, że francuski Triban 540 będzie mniej więcej tym, czego poszukuję.

Mam 183 cm wzrostu, długość nogi (jeśli dobrze mierzę) 84 cm. Poszedłem do Decathlonu, wziąłem śmiało rower zgodnie z rozpiską w rozmiarze L i - tutaj niespodzianka - siedziało mi się na nim jakoś niewygodnie. Tak jakbym miał tułów za bardzo wyciągnięty do przodu. Wziąłem rower w rozmiarze M i było mi dużo lepiej, ale podczas skrętów opona ocierała mi o czubek buta.

Czy to oznacza, że geometria ramy Tribana nie jest stworzona dla mnie i powinienem szukać czegoś innego? Dodam, że w tym momencie jeżdżę crossem Romet Orkan w rozmiarze 21".

Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 1cm nizszy od Ciebie i od jakichs 6 tygodni jezdze na Tribanie 540 w rozmiarze M. Na razie zrobilem okolo 800km i na niewygode raczej nie narzekam. Uwazam, ze rozmiar M jest dla mnie optymalny ale duzo tutaj zalezy od indywidualnych uwarunkowan (przekrok, itp). Rzeczywiscie przy zawracaniu czy bardzo ciasnych zakretach czubek buta ociera o opone ale da sie z tym zyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria rowerów z tej serii jest raczej turystyczno-rekreacyjna, jednak, mimo wszystko, jest to rower szosowy, a twoje odczucia mogą wynikać z przyzwyczajenia do bardziej wyprostowanej sylwetki, którą miałeś na rowerze crossowym. Tribany są rowerami raczej krótkimi jak na dany rozmiar, ponad to główka ramy jest w nich bardzo wysoka, a producent nie żałował podkładek pod mostkiem. Sugerowałbym, żebyś poprosił sprzedawcę o podwyższenie kierownicy, z fabryki te rowery przychodzą z mostkiem na minus, przestawienie go delikatnie podniesie ci ręce, jednocześnie lekko prostując pozycję. Po wjechaniu się w nowy typ roweru będziesz mógł sam wrócić do negatywu na mostku, kiedy już plecy się trochę przyzwyczają. Rozmiar M jest dla Ciebie zdecydowanie za mały, dolny chwyt masakrycznie cofnie ci łokcie, będziesz musiał bardzo mocno obciążać przedramiona i barki. Jeśli jednak sportowa pozycja zdecydowanie nie jest tym czego szukasz, to zwróciłbym się w  kierynku rowerów typu Giant Anyroad, lub w ramach B'Twina, coś z prostą kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bikemator napisał:

siedziało mi się na nim jakoś niewygodnie. Tak jakbym miał tułów za bardzo wyciągnięty do przodu

A jeździłeś wcześniej na innych rowerach szosowych? Bo może to nieprzyzwyczajenie do baranka? 

Na Twój wzrost zdecydowanie Lka, a jakbyś czuł się za bardzo wyciągnięty to zawsze można zmienić mostek na krótszy.  Albo rozważyć Tribana 520 FB. 

Weź też pod uwagę to że nie wciśniesz do tych rowerów opony szerszej niż 32C, to mimo wszystko rowery rekreacyjne ale szosowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie!

To fakt, nie jestem przyzwyczajony do baranka - ale uparłem się, że musi on być. FB w rowerze szosowym jest dla mnie jak pieprz w bitej śmietanie ;) bez urazy oczywiście dla entuzjastów takiego rozwiązania. Straciłbym szacun na dzielni :P

Mam dziwną manię robienia rzeczy po bożemu nawet jeśli okupuję to potem i znojem. Tak więc zakładam, że chyba rzeczywiście jest to kwestia nieprzyzwyczajenia, a nie niewłaściwej geometrii. Pójdę do sklepu jeszcze raz i popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za fotki.Rzeczywiście da się wcisnać tak szeroką oponę ;) Ale no,mimo wszystko bałbym się tak jeździć.U mnie na wsi na asfaltach pełno jest takich małych kamyczków,które jak wpadną miedzy  szprychy to potrafią zagrać melodyjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Argi napisał:

Decathlon wygasza serię Triban. Od następnego sezonu wejdą nowe modele. Tribanów jest w sklepach coraz mniej, w niektórych rozmiarach już są prawie nie do zdobycia, więc.....

Wyprzedaje co najwyżej obecne serie. Więc tak, być może będzie można obecne modele kupić znacznie taniej, ale jest poważne ryzyko że nie będzie niektórych rozmiarów.
Ciężko mówić o wygaszaniu serii Triban, skoro rowery szosowe będą sprzedawane właśnie pod marką Triban, a nie Btwin.
https://road.cc/content/tech-news/237871-snake-peek-decathlons-2019-disc-braked-triban-bikes-plus-2018-performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nazwa Triban pozostaje, chodziło mi o aktualne modele:500, 520 i 540. Co do wyprzedaży, to zapewne największe rozmiary gdzieś im zostaną, natomiast niektórych nie ma już obecnie, ani w sprzedaży internetowej, ani w sklepach naziemnych. Kolega 3 tygodnie temu chciał kupić 520 w rozmiarze M i nie było ani w sklepie internetowym, ani w okolicy - 1szt. w Krakowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oskid napisał:

Czy decathlon robi na koniec sezonu promocje na rowery?

Nie zauważyłem ,żeby była jakaś wyprz na 540tkę.A w zeszłym roku sprawdzałem regularnie .Te rowery schodzą im bardzo szybko jak mi się zdaje bo to niezła oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...