Skocz do zawartości

[Rama] "giant Warp" i amortyzator "lefty", dopasowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
mam pytanie do fachowców bądź znawców bo j a wtym temacie jestem zielony ,staram sie znalezc cos w sieci i tylko odbijam się od strony do strony głupiejąc jeszcze bardziej...
Otóż...mam starą ramę którą dażę wielkim sentymentem jest to rama "GIANT WARP" nie wiem jaki to dokładnie model,nie wiem gdzie to sprawdzic (mam tylko nr.ramy który widnieje od spodu) wszelkie inne napisy,opisy,obrazki itd. mi niestety już nic nie podpowiedzą bo rama został zeszlifowana przeze mnie do gołego alu ok.1 roku temu. A wracajac do tematu... to kupiłem sobie nowy "używany" amortyzator przedni firmy "CANONDALE LEFTY XLR100 29" a tak naprawde to nie sprawdziłem predzej czy da sie go założyć. Nigdzie nie moge doszukac sie jaka jest długość "GŁÓWKI STERUJĄCEJ RAMY" i czy bedzie pasowac pomiedzy te dwa zaciski Lefty. Tak jak przymierzałem to niby pasuje ale chyba zbyt ciężko chodzi... Czy może być różnica w długosci Główki sterującej ok.3-5mm pomiedzy ramą GIANT i CANONDALE?

Normalnie poszedł bym do pierwszego lepszego serwisu rowerowego ale mieszkam w NL w den haag a nie znam biegle holenderskiego jezyka zeby wytlumaczyc o co mi chodzi... bo ostatnio jak zaprowadziłem do serwisu rower do regulacji hamulców i przerzutek to po 2miesiacach otrzymalem smsa że mam przyjść po rower bo zajmuje miejsce...,to odpisalem zapytanie ile należy sie za naprawe?,to pan odpisał że rower nie jest zrobiony... Teraz mam traume jeżeli chodzi o serwisy w NL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lefciaki od Canona mają średnicę rury sterowej 1,5 cala a ramy Gianta mają 1i 1/8 lub są zwężane z 1,5 do 1 i 1/8 cala ,więc nie da rady tego amora włożyć do takiej ramy. Do tego lefciak wymaga koła na specjalnej piaście.... 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rure sterową jak i koło ze specjalna piastą do lefty posiadam. :)

Zostaje chyba dobranie sterów (łożysk) ,do tej ramy nabite byly miseczki na łozyska ktore musialem wybić bo inaczej glowka nie zmiescilaby sie pomiedzy mocowania lefty.(delikatnie ranty główki musialem przejechać szlifierką kątowa żeby ruszal sie swobodnie).

Ta glowka po wybiciu miseczek i tak wyglada jak miseczka tyle ze większa.  Co z teraz z lozyskami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...